امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31610
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توضیح اظهارات جان کری درباره توقف حملات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توضیح اظهارات جان کری درباره توقف حملات پهپادهای به خاک پاکستان، تصریح کرد که واشنگتن هرگز خود را از این ابزار محروم نخواهد کرد.

«ماری هارف» که در یک نشست خبری شرکت کرده بود، در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره اظهارات چند روز پیش کری گفت: ما هرگز خود را از ابزاری ما را درمقابله با تهدیدات کمک می‌کند محروم نمی‌کنیم.

جان کری وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در سفر خود به اسلام‌آباد در گفت‌وگو با تلویزیون پاکستان گفت: حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به پاکستان به‌زودی متوقف می‌شود.

وی افزود: ما اغلب تهدیدات را از بین برده‌ایم و همچنان در حال ادامه این روند هستیم و من فکر می‌کنم که برنامه پهپادها به‌زودی پایان می‌پذیرد.

کری درباره جدول زمانی توقف حملات پهپادها نیز گفت که اوباما برنامه واقع‌بینانه‌ای در این باره دارد و ما امیدواریم که این اقدام به زودی زود انجام شود.

با این حال، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پس از این اظهارات اعلام کرد که جان کری در این مصاحبه تنها بر تغییراتی که ممکن است به مرور زمان در برنامه پهپادهای آمریکایی ایجاد شود اشاره کرده است.

به گزارش روزنامه «داون» پاکستان، هارف تصریح کرد که هنوز زمان دقیقی برای این کار مشخص نشده است و این موضع بسته به شرایط موجود دارد.

وی تصریح کرد که منظور وزیر خارجه از این اظهارات کاهش تعداد این حملات در آینده بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه اظهارات جان کری بیانگر تغییر در سیاست آمریکا نبوده است، افزود: تا زمانی که تهدیدات باقی باشد ما به جنگ خود در پاکستان و سایر نقاط دنیا ادامه می‌دهیم.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها