امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31612
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، سناتور «دیان فینستین» در نشست کمیته قضایی سنا که در خصوص جزئیات برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، سناتور «دیان فینستین» در نشست کمیته قضایی سنا که در خصوص جزئیات برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا برگزار شده بود، مرتکب اشتباه جغرافیایی شد و مکزیک و کانادا و آمریکا را یک «سرزمین» واحد دانست.

در حین این جلسه، فینستین بعنوان رئیس کمیته اطلاعات سنا حاضر شده بود و در حال دفاع از برنامه جمع‌آوری محرمانه اطلاعات توسط آژانس امنیت ملی آمریکا بود که ناگهان یک نقشه جهانی را بیرون آورد که در آن کشورهای آمریکای شمالی را بعنوان یک سرزمین واحد خواند.

در این نمودار در حالیکه اروپا، آفریقا و آسیا با نام قاره‌اشان مشخص شده بودند، کشورهای آمریکایی شمالی همگی با یک نام بزرگ جدید احاطه شده بودند.

وی به منظور توجیه برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا گفت: هم‌اکنون آژانس امنیت ملی یک نمودار را ایجاد و فاش کرده است که من تمایل دارم در اختیار تمامی اعضا قرار دهم. در مجموع 54 رخداد تروریستی وجود داشته است که با دو برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا مختل شده است و این نمودار نشان می‌دهد که 13 مورد این حوادث در وطن (آمریکا)، 25 مورد در اروپا و پنج مورد در آفریقا و 11 مورد در آسیا بوده است.

این اشتباه بازتاب‌هایی را در توییتر داشته است و برخی از افراد در پیام‌های توییتر به صورت تمسخرآمیزی پیوستن کانادا و مکزیک به آمریکا را تبریک گفتند.

در یکی از پیام‌های توییتر نوشته شده بود: جدیدترین قاره زمین. به سرزمین خود مکزیک و کانادا خوش ‌آمدید.

در یکی دیگر از پیام‌ها آمده بود: آیا کانادا حاکمیت خود را از دست داده است؟ ما این کار را کردیم! کانادا هم‌اکنون بخشی از سرزمین آمریکا است.

بیش از یکماه پیش، مأمور سابق «سیا» در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت که به نهادهای امنیتی آمریکا چون «اف بی آی» و آژانس امنیت ملی آمریکا اجازه می‌داد تا از تماس‌های تلفنی و ارتباطات اینترنتی میلیون‌ها شهروندان آمریکایی و حتی شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها