امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31615
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، کوین راد نخست وزیر استرالیا برای سخت تر کردن شرایط پناهجویانی که با قایق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، کوین راد نخست وزیر استرالیا برای سخت تر کردن شرایط پناهجویانی که با قایق خود را به این کشور می‌رسانند با «بارون واگا» رئیس جمهور نائورو توافق نامه امضا کرد.

براساس این توافقنامه، پناهجویانی که از کشورهایی مثل اندونزی خود را با قایق به سواحل استرالیا می‌رسانند برای بررسی شرایط پناهندگی و طی شدن روند آن به جزایر اقیانوس آرام منتقل خواهند شد.

سیاست جدید دولت استرالیا درباره پناهجویان هفته گذشته و به دنبال غرق شدن دو قایق حامل پناهجویان کلید خورد و در گام اول نخست وزیر این کشور توافقنامه مشابه‌ای با رئیس جمهور گینه نو امضا کرد.

راد گفت: خانواده‌ها و کودکان به جزیره نائورو که امکانات بیشتری از طرف دولت استرالیا دریافت می‌کند منتقل خواهند شد.

این توافقنامه در حالی امضا شد که پناهجویانی که پیش از این به جزیره نائورو اعزام شده‌اند هفته گذشته شورش کرده و با مردم و پلیس محلی درگیر شدند.

این شورش به دنبال اعلام سیاستهای جدید دولت استرالیا علیه پناهجویان صورت گرفت.

از آغاز سال 2013 تاکنون، بیش از 15 هزار پناهجو برای رسیدن به خاک استرالیا جان خود را برای این سفر دشوار، به خطر انداخته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار