امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31623
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در مراسم ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با قدردانی از تلاش مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن و همچنین بخش دانشگاهی گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های مهم وزارت بهداشت رویکرد قرآنی نسبت به تمامی فعالیت‌های حوزه بهداشت است که این رویکرد در وزرای دولت‌های نهم و دهم ستودنی است.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان با تربیت نیروهای متخصص قرآنی گامی مؤثر در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برداشته است، اظهار داشت: اگر افرادی که زیر نظر وزارت بهداشت تربیت می‌شوند با آموزه‌های دینی و قرآنی مأنوس شوند درمان و پیشگیری از بیماری‌ها آسا‌ن‌تر خواهد بود چرا که دیدگاه قرآنی باعث شفا و جلوگیری از بیماری‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری‌های جامعه بشری در عصر کنونی ناشی از بیماری‌های روحی و روانی است، خاطرنشان کرد: نگاه دینی به بیماری آسیب کمتری به بیمار می‌زند و در صورتی که پزشکان و متخصصان با رویکرد اسلامی و قرآنی در مداوای بیمار تلاش کنند، به طور حتم ثمربخش‌تر خواهد بود.

تربیت نیروی متخصص قرآنی در وزارت بهداشت کمک بسزایی به گسترش فرهنگ قرآنی می‌کند

افتخاری افزود: زمانی که قرار بود شورای توسعه فرهنگ قرآنی شکل بگیرد، برنامه‌ریزی‌ها بر اساس حضور وزارت‌ آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین وزارت علوم چارچوب‌بندی شد اما با تأکید بنده و جمعی از مسئولان مربوطه، وزارت بهداشت و درمان نیز جزو اعضای تخصصی این شورا قرار گرفت چرا که تربیت نیروی انسانی قرآنی در این مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت‌های قرآنی قابل قبولی در وزارت بهداشت در حال شکل‌گیری است، ادامه داد: بودجه مناسبی برای امور قرآنی در نظر گرفته شده است که امیدواریم زحماتی که در دولت‌های نهم و دهم انجام گرفت با همکاری دولت یازدهم و مجلس شورای اسلامی ادامه داشته باشد تا این جریان قرآنی از طریق تربیت نیروهای متخصص به بدنه جامعه تسری یابد.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها