امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31628
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۰
تعداد بازدید: 52
حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که برخی فعالان بخش خصوصی اعلام می‌کنند ...

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که برخی فعالان بخش خصوصی اعلام می‌کنند بین 20 تا 25 روز ثبت سفارش کالا متوقف بوده است،گفت: تا این لحظه ثبت سفارش کالا به هیچ وجه متوقف نبوده و مراحل ثبت سفارش مطابق رویه‌های گذشته ادامه داشته است.

وی افزود: تنها 2 روز در نیمه خردادماه به دلیل مشکل پهنای باند و ترافیک اینترنت ثبت سفارش با کندی مواجه شد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این سوال که دلایل کاهش واردات در 4 ماهه سال جاری چه بوده است، اظهارداشت: تفاوت نرخ ارز مرجع انگیزه‌ها را برای واردات کاهش داده است، همچنین بسیاری از واردکنندگان احساس می‌کنند که در شرایط فعلی واردات توجه اقتصادی گذشته را ندارد.

وی افزود: دیگر دلیل کاهش واردات می‌تواند کندی تخصیص ارز مبادله‌ای و مرجع به بخشی از کالاها باشد که در حال حاضر در بنادر و گمرکات جنوی کشور که در انتظار ارز هستند، باشد.

صافدل دلیل سوم برای کاهش واردات را اینگونه بیان کرد که افزایش قیمت ارز در صورتی اتفاق افتاده است که باید حجم نقدینگی مورد نیاز برای واردات نیز افزایش پیدا کند،لذا عدم افزایش حجم نقدینگی برای واردات می‌تواند دلیل دیگری برای کاهش واردات باشد.

وی در تشریح دلیل چهارم یادآور شد: تحریم‌ها شرایطی را بوجود آورده است تا بخشی از بازارهای خارجی کشور دچار جابجایی شود و بازارهای وارداتی درواقع باید با بازار فروش نفت خود را متناسب کنند تا امکان واردات وجود داشته باشد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار