امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31646
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط»، «عزت‌ ابراهیم الدوری» معاون «صدام» دیکتاتور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط»، «عزت‌ ابراهیم الدوری» معاون «صدام» دیکتاتور معدوم عراق برای نخستین‌بار اعتراف کرد که میان القاعده و بعثی‌ها ائتلاف وجود دارد.

وی که اکنون ریاست گروهی موسوم به ارتش مسلک نقشبندیه شاخه صوفی سازمان تروریستی «دولت اسلامی عراق» شاخه القاعده در عراق را برعهده دارد، به  مناسبت چهل و پنجمین سالگرد کودتای 17 ژوئیه سال 1968 حزب بعث عراق مدعی شد: پس از حمله آمریکا، عراق بیش از دو میلیون شهید داد که از این میان بیش از 150 هزار تن از اعضای حزب بعث بودند و در راه آزادی عراق و پاکسازی آن از وجود اشغالگران کشته شدند. ما توانستیم بر ظالمان پیروز شویم و این آمریکا بود که در میدان جنگ شکست خورد چنان که فرار آمریکا از عراق خود دلیلی محکم بر این شکست است.

وی در ادامه خواستار عدم حمله به نیروهای مسلح عراقی شد و گفت: آنها بخشی از ارتش بزرگ ملی کشور هستند و کارمندان دستگاه امنیتی، اطلاعاتی وپلیس دولت خائنان و مزدوران بخشی از سرویس های امنیت ملی عراق هستند و در این میان تنها، صفوی‌های مزدور نفوذی از شبه‌نظامیان، جاسوس‌ها، طائفه‌گراهای صفوی وارد صفوف این سرویس ها شده‌اند و استثنا هستند.

الدوری در ادامه درباره هدف قرار دادن نیروهای پلیس و ارتش عراق هشدار داد و گفت که آنها به وظیفه ملی خود عمل می‌کنند.

معاون صدام با طرح این ادعا که شبه نظامیان شیعه مسئول کشتار نظامیان و غیرنظامیان عراقی هستند گفت: به عقیده من القاعده در این کشتارها دست ندارد و تنها از نام القاعده برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های ددمنشانه‌ این گروه استفاده می‌شود. من می‌گویم که القاعده در عراق برادران ما هستند و من از آنها می‌خواهم که تنها دشمنان عراق و دشمنان ملت عراق را هدف قرار داده و فقط برای آزادی عراق «جهاد» کنند.

این جنایتکار بین المللی، عملیات انفال ضد کردها و حمله به کویت را دو انحراف و اشتباه حزب بعث خواند و در بیانیه‌ای به مناسبت چهل و پنجمین سالروز به قدرت رسیدن حزب بعث تأکید کرد که جنگ با کردها در دهه 1970 به ضرر اعراب و کردهای عراق بود و رهبران حزب بعث در این جنگ لغزش‌های ناپسندی داشتند.

الدوری در بیانیه طولانی خود درگیر کردن حزب بعث در جنگ با کویت را نیز توطئه آمریکا و اعوانش خواند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها