امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31650
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین باره گفت: وظیفه کسانی که مسئول فرهنگ و هنر کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین باره گفت: وظیفه کسانی که مسئول فرهنگ و هنر کشور هستند این است که در چنین مواردی تعارفات را کنار بگذارند و اجازه بی احترامی به بزرگترین آموزه های دینی کشورمان را ندهند.

حمید شاه آبادی در مورد شعر چاپ شده در شماره قبل مجله بخارا و عذرخواهی شاعر و مدیر مسئول این نشریه افزود: سهوی دانستن یک موضوع منوط به این است که به اصل مطلب توجه شود، متن شعر نشان از بینش غلط و مغرضانه ای دارد و با هیچ عذرخواهی اصلاح نمی شود.

وی اظهار داشت: در کشوری که چادر نماد حجاب برتر است و اگر چادر وجود دارد و کسی از چادر استفاده می کند،  اگر نگوییم همه، قریب به اتفاقشان از رنگ مشکی آن استفاده می کنند استفاده از زشت ترین واژه برای چنین لباسی، شأن همان کسی است که ادعای شاعری می کند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما در کشور برای خودمان چادر را به عنوان حجاب برتر می شماریم، البته همه انواع حجاب مورد احترام است ولی چادر مشکی بخشی از هویت و سنت ماست خواه این سنت ریشه دینی داشته یا نداشته باشد و خواه این سنت با یک معیار خاصی وارد شده باشد یا خیر.

وی ادامه داد: در  دو سه سال اخیر در ماه مبارک رمضان که بیشترین توجه به چادر و برگزاری این حوزه است در قالب های مختلف به بهانه رنگ سیاه توهین هایی به چادر شده است و اگر توهین دو سال قبل را نظر بگیریم امروز نیز انتشار چنین شعری ادامه همان اندیشه است.

شاه آبادی در ارتباط با عذرخواهی شاعر این مطلب گفت: عذرخواهی زمانی قابل قبول است که وقتی که به متن رجوع می کنیم بتوانیم تفسیر دیگری از آن داشته باشیم ولی اگر همه ابیات این شعر را کنار هم بگذاریم چیزی جز توهین به چادر مشکی و زن مسلمان وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه شأن دستگاه قضایی برخورد با چنین حرکتی است ادامه داد: اهانت به یک فرد شاید قابل اغماض باشد ولی اهانت به جمعیتی که چنین اندیشه ای دارند و یا به کار بردن واژه ای که می تواند این واژه را تبدیل به کلید واژه در برخی اذهان بد اندیشان بکند و در جامعه موجب تمسخر یک قشر شود نیازمند برخورد قضایی ملی است.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها