امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31655
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «عباسی» پژوهشگر حوزه علوم انسانی و دینی در نشست «بررسی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «عباسی» پژوهشگر حوزه علوم انسانی و دینی در نشست «بررسی دیدگاه‌های مختلف درباره تحول علوم انسانی» که به همت بخش حوزوی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با اشاره به اینکه تحول در علوم یکی از زمینه‌های انگیزهش برای تحقق انقلاب فرهنگی است، گفت: زمانی که بحث انقلاب فرهنگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مطرح شد بسیاری بر این باور بودند که برای رسیدن به انقلاب فرهنگی و قرآنی باید تحولی عظیم در علوم انسانی حاصل شود.

این پژوهشگر علوم انسانی ادامه داد: با تلاش مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین حوزوی تحول در علوم انسانی که توسط مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر عنوان شد، در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای تخصصی در مجلس شورای اسلامی و همچنین اولویت کاری نهادهای فرهنگی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام عباسی با بیان اینکه تحول در علوم انسانی مقدمه‌ای برای برنامه‌ریزی‌های کلان کشوری است، خاطرنشان کرد: تحول در علوم انسانی تحول در شاخه‌های دانش بشری مرتبط با علوم است به همین دلیل توجه به تحول بنیادین علوم انسانی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی شناخت علوم انسانی و تلاش برای تحول در آن را نیازمند شناخت روش‌های کاربردی، علمی و تحقیقاتی دانست و افزود: برای تحول در علوم انسانی نباید تنها به یک علم اکتفا کرد بلکه این امر نیازمند تحول در تمامی علوم است که برای این منظور مطالعه دقیق روش‌های کاربردی، تحقیقی و زیربنایی در استفاده از این روش‌ها و ابزارهای پژوهشی باعث تحول علوم انسانی خواهد شد.

حجت‌الاسلام عباسی با اشاره به اینکه برای تحول در علوم انسانی باید دانش‌های بشری را شناخت تا در تحول آن‌ها موفق عمل کرد، گفت: دانش و ادراک بشری با هم متفاوت هستند به همین جهت رشته‌های علمی و هدف از شکل‌گیری آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در راه رسیدن به تحول علوم انسانی گام‌های ارزشمندی برداشته شده است، ادامه داد: راهنمایی از افراد متخصص در علوم مختلف می‌تواند کمک شایسته‌ای در شناخت و تغییر سبک زندگی در راستای تحول علوم انسانی داشته باشد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها