امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3167
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن رضایی در جمع مردم شاهین‌شهر در حسینیه بختیاری‌ها با اشاره به اینکه مسائل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن رضایی در جمع مردم شاهین‌شهر در حسینیه بختیاری‌ها با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی کشور از مهم‌ترین مسائل امروز ایران است، اظهار کرد: مسائل اقتصادی از سویی مردم را تحت فشار قرار داده و از سوی دیگر نیز تهدیدی برای استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با اشاره به اینکه از دو جهت ایران در بعد اقتصادی تحت تأثیر قرار گرفته است، افزود: از یک سو ایران با تحریم اقتصادی دشمنان مواجه شده و از سوی دیگر نیز تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی بر زندگی و روحیات مردم تأثیر گذاشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: تحریم‌های اقتصادی غربی‌ها علیه کشور جمهوری اسلامی ایران تنها به بهانه‌های هسته‌ای است.

وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران عنوان می‌کنند که به دلیل این موضوع  شاید روزی ایران سازنده بمب اتم شود کشو‌ر‌های غربی باید ایران را مورد فشار و تحریم‌های اقتصادی قرار بدهند.

رضایی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با داشتن هزاران بمب اتم و کلاهک‌های هسته‌ای تاکنون نه در دادگاهی محاکمه شده‌ و نه مورد بازخواست قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: کشورهای غربی به بهانه اینکه ایران ممکن است روزی به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، این کشور را مورد تحریم‌های اقتصادی قرار داده‌اند.

نامزد احتمالی یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی شامل چند بخش می‌شود، اظهار کرد: محدودیت فروش نفت ایران از جمله این تهدید‌ها است و ایران در سال گذشته به جای فروش دو میلیون بشکه نفت تنها حدود یک میلیون بشکه را توانسته به فروش برساند.

وی ادامه داد: امسال 50 درصد بودجه دولت محقق نشده و دولت 30 هزار میلیارد تومان دچار کسری بودجه شده که این امر سبب شده دولت به سختی کارهای عمرانی و حقوق کارکنان خود را پرداخت کند.

رضایی با بیان اینکه قطع بیمه تمام کشتی‌های تجاری که به سمت بنادر ایران روانه می‌شدند از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط غربی‌ها علیه ایران است، تصریح کرد: عدم جا به جایی پول‌ها و دلار‌های ملت ایران در بانک‌ها و کشور‌های غربی از دیگر اقدامات کشورهای غربی علیه اقتصاد ایران به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه پول، کشتی و نفت ایران تحریم است، اضافه کرد: هدف غربی‌ها این بوده که مردم را تحت فشار قرار دهند تا نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آن‌ها دست‌های خود را بالا برد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نابسامانی قیمت برخی از محصولات و کاهش فروش در بازار تاکید کرد: گرانی همانند حیوان درنده‌ای است که از قفس فرار کرده و به معیشت، پول و زندگی مردم حمله کرده است.

وی با اشاره به اینکه 45 هزار تومان سال گذشته هم‌اکنون 15 هزار تومان به حساب می‌آید، افزود: در حال حاضر ارزش پول ملی کاهش یافته است.

رضایی با اشاره به بیکاری و ضرورت اشتغال‌زایی برای جوانان گفت: بیکاری سبب بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی و بزهکاری‌ها در جامعه و در بین جوانان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد نیاز به نسخه‌نویسی دارد نه شعار دادن، اظهار کرد: عده‌ای از مسئولان از روی دل‌سوزی برای رفع معضلات بیکاری جوانان شعار می‌دهند که این موضوع برای یک مسئول و یا مقام مملکتی پذیرفتنی نیست و باید به جای شعار دادن برای رفع معضل بیکاری نسخه نوشت.

نامزد احتمالی یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری افزود: من اصولگرا هستم و منافع ملی را به منافع جناحی ترجیح می‌دهم و با کسی هم ائتلاف نمی‌کنم.

وی تصریح کرد: به یک شرط ائتلاف می‌کنم و آن این است که جلسه‌ای با حضور 400 نفر از نخبگان سراسر کشور برگزار شود و این نخبگان بر اساس پرسش، پاسخ و امتیاز به نامزدهای انتخاباتی رای بدهند.
انتهای پیام/2301/ب40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها