امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۵:۳۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 317
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 302
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، سید محمدحسین میرمحمدی نماینده گلپایگان در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با گرامیداشت روز انرژی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، سید محمدحسین میرمحمدی نماینده گلپایگان در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با گرامیداشت روز انرژی هسته‌ای گفت: امروز ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علم وبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، سید محمدحسین میرمحمدی نماینده گلپایگان در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با گرامیداشت روز انرژی هسته‌ای گفت: امروز ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علم و فناوری با عنایات الهی و تحت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و مجاهدت‌های بی‌بدیل آحاد مردم در زمره بهترین‌ها قرار گرفته ویژگی ممتاز یافته و آن هسته‌ای شدن کشور است که این موضوع از یک سو باعث افتخار ملت و از طرف دیگر موجب سردرگمی نظام استکبار در جهت چگونگی تعامل با ایران شده است.
وی افزود: این سردرگمی به دلیل جایگاه والای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل مجموعه نظام را در حد واندازه‌ای قرار داده که دیگر نمی‌توان از آن به راحتی چشم‌پوشی کرد.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در خانه ملت اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید در مشهد مقدس اقدام به تحلیلی جامع و مانع از اوضاع کشور در عرصه داخلی و خارجی کردند و با بیان سیاست‌ها و راهبردهای ضروری برای کارگزاران هدف‌گذاری نظام را برای امسال بر مبنای خلق حماسه در عرصه سیاست و اقتصاد معین کردند که به کار بردن واژه حماسه نشان دهنده انتظارات به حق معظم‌له و از کارگزاران نظام و مردم است که زمینه‌ساز و بستری مناسب برای ایجاد آن خواهد بود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: البته پرواضح است که امت اسلامی همانند 22 بهمن سال گذشته و انتخابات ادوار مختلف نشان داده‌اند که در خلق این گونه حماسه‌ها همیشه پیشگام و پیشتاز هستند. انشاءالله در تکرار حماسه‌های آینده نیز مصمم‌تر از گذشته خواهند بود. لیکن این مسئولین هستند که باید نشان دهند چقدر می‌توانند در ایجاد این حماسه سهیم باشند.
میرمحمدی ادامه داد: در عرصه سیاسی که شاخصه آن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی پیش رو است، از الزامات ایجاد حماسه فراهم کردن زمینه حضور کلیه گروه‌ها و گرایش‌های سیاسی  هوادار انقلاب اسلامی و ملتزمین به ولایت فقیه و قانون اساسی است و کارگزاران موظفند این مهم را به نحو احسن به انجام رسانده و سیاستمداران نیز باید با تدابیر لازم به دور از هر بداخلاقی سیاسی و انتخاباتی به این حضور جلوه دیگر ببخشند.
وی افزود: نقطه پرگار حماسه اقتصادی نیز به کارگیری مدل اقتصاد مقاومتی است که با توجه به مؤلفه‌های آن که شاه بیت آن حمایت عملی مسئولین اجرایی کشور از تولید ملی است که این امر از بدیهیات و ضروریات است.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: مردم از مجلس شورای اسلامی و وکلای خود در خانه ملت انتظار دارند در انجام وظیفه خطیر قانونگذاری کوشا باشند در راس امور بودن مجلس حاصل نمی‌شود مگر با عملکرد شایسته و بایسته تک تک نمایندگان که می‌بایست این شاخصه را محرز نماید.
وی ادامه داد: مواردی از قبیل حضور مؤثر به ویژه در زمان رای‌گیری در جلسات علنی شرکت اثرگذار و بی‌وقفه در کمیسیون‌های تخصصی به کارگیری دقیق آئین‌نامه توسط هیئت رئیسه و نمایندگان پرهیز از طرح‌های یک فوریتی و دو فوریتی غیرضرور و تاکید بر اولویت‌ها همچنین توجه به جایگاه نظارتی در ابعاد منطقه‌ای و ملی در نهایت کلان نگری و پرهیز از نگاه بخشی و توجه به هدایت بودجه سال 92 برای تحقق حماسه اقتصادی با ویژگی حمایت از تولید ملی در زمینه کشاورزی و صنعت از جمله موارد مورد انتظار از سوی مردم است.
میرمحمدی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و تامین معیشت حداقلی برای جامعه حق جدی شهروندان است. لذا وظیفه اصلی دولت‌ها حصول اجماع حول موضوع اشتغال و معیشت است.مسئولان باید پاسخ دهند در سال‌های گذشته به چه میزان این محیط تحقق یافته و برای آینده چگونه می‌خواهند به این اهداف دست یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها