امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31705
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «صائب عریقات» مسئول تیم مذاکره‌کننده تشکیلات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «صائب عریقات» مسئول تیم مذاکره‌کننده تشکیلات خودگردان در مذاکرات سازش می‌گوید اسرائیل روز 13 آگوست (22 مرداد)  قرار است 26 نفر از اسرای فلسطینی را آزاد کند. این اولین گروه از اسرایی هستند که قرار است طی چهار مرحله به عنوان گامی جهت پیشبرد مذاکرات سازش، آزاد شوند.

دیروز هم «زیپی لیونی» نماینده رژیم‌صهیونیستی در مذاکرات سازش گفته بود که دور اول مذاکرات سازش هفته آینده در اسرائیل برگزار می‌شود. قرار است این اسرا بعد از دور اول مذاکرات آزاد شوند.

نمایندگان تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی دو هفته قبل برای تعیین چارچوب مذاکرات سازش در واشنگتن دیدار کردند. آنطور که لیونی می‌گوید، این مذاکرات قرار است به صورت گردشی به میزبانی دو طرف برگزار شود.

کابینه رژیم‌صهیونیستی هفته گذشته با آزادی 104 اسیر فلسطینی که پیش از معاهده اسلو در سال 1993 بازداشت شده‌اند، موافقت کرد. با این حال همچنان هزاران اسیر فلسطینی دیگر در زندان‌های رژیم‌صهیونیستی باقی خواهد ماند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها