امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31718
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عراق، تعدادی از محافل سیاسی و پارلمانی عراق نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عراق، تعدادی از محافل سیاسی و پارلمانی عراق نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) را مهمترین فراخوان تاریخ معاصر دانستند.

شیخ حسین الأسدی نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: اهالی استان بصره به این فراخوان پاسخ مثبت داده و در راهپیمایی‌های گسترده این روز شرکت داشته اند.

وی اظهار داشت: مردم بصره در مناسبت های مختلف با برگزاری کنفرانس ها بر احقاق حقوق ملت فلسطین تاکید کرده اند.

وی نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس را بسیار مهم برشمرده و گفت: این نامگذاری در زنده نگاه داشتن موضوع فلسطین که یکی از مهم ترین مسائل امت مسلمان است، تاثیر بسزایی داشته است.

الاسدی گفت: امام خمینی (ره) با این اقدام ملت های عرب و مسلمان را بیدار کرده و بر لزوم بازگرداندن فلسطین به صاحبان اصلی آن تاکید کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: روز جهانی قدس، روز مستضعفان و یاری مظلومان و محکوم کردن ظالمان و بیش از همه رژیم صهیونیستی است.

شیخ رافع الشریفی عضو جمعیت علمای عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهارداشت: حضور گسترده در راهیپیمایی روز جهانی قدس حامل این پیام مهم به همه تکفیری ها و تروریست ها و نیز بعثی ها است که امت مسلمان در کنار فلسطینی ها قرار دارند.

شیخ احمد السلیطی  عضو شورای استانداری بصره نیز به خبرنگار فارس گفت: بزرگداشت روز جهانی قدس موجب می شود موضوع فلسطین همچنان زنده مانده و همه ملت ها به اهمیت این موضوع پی ببرند تا جایی که به این ترتیب به جهانیان نشان داده می شود که موضوع فلسطین هرگز فراموش نشده و نخواهد شد و مسلمانان تا بازگشت خاک غصب شده به صاحبان اصلی خود، در کنار فلسطینی ها باقی می مانند.

وی با تاکید بر اینکه اوضاع جاری در برخی کشورهای عربی نباید موجب فراموشی فلسطین شود، تصریح کرد: آمریکا در خصوص مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطین جدی نیست و خود حامی درجه یک رژیم صهیونیستی به شمار می آید.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار