امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31728
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، متحدان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده مصر روز شنبه به اطلاع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، متحدان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده مصر روز شنبه به اطلاع میانجی‌گرها رسانده‌اند که به خواسته‌های توده‌ مردم که برکناری مرسی را خواستار شده بودند، احترام می‌گذارند، اما شرط آن‌ها برای معامله این است که «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع، نقشی در این فرآیند نداشته باشد.

«طارق الملط» سخنگوی هیئت حامیان مرسی که با نمایندگانی از آمریکا و اتحادیه اروپا دیدار کرده است، می‌گوید متحدان مرسی به دنبال یافتن راهی برای پایان دادن به بحران بر اساس قانون اساسی تعلیق‌شده، هستند.

ملط که با خبرگزاری رویترز صحبت می‌کرد، گفت متحدان مرسی خواهان آن هستند که قانون اساسی بار دیگر برقرار شود. به گفته وی آن‌ها عقیده دارند که قانون اساسی بیش از یک راه‌حل را برای بحران کنونی پیش‌بینی کرده است.

وی افزود که اگر رقبا بر لزوم عدم بازگشت مرسی به قدرت تاکید کنند، در آنصورت حامیان مرسی و کسانی که چند هفته است دست به تحصن زده‌اند، تاکید خواهند کرد که السیسی هم نقشی در آینده سیاسی نداشته باشد.

ملط که خود عضو حزب «الوسط» از احزاب حامی مرسی است، یکی از افراد حاضر در مذاکرات با «ویلیام برنز» معاون وزارت خارجه، «آنه پترسون» سفیر آمریکا در مصر و همچنین «برناردینو لئون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا، بوده است.

وی با بیان اینکه خواسته‌های حامیان مرسی هم باید محترم شمرده شود، گفت: من به خواسته‌های توده‌هایی که روز 30 ژوئن به خیابان‌ها آمدند، احترام می‌گذارم و آن را در نظر می‌گیرم، اما با کودتای نظامی هم کنار نمی‌آیم.

ملط در پایان گفت که حامیان مرسی حاضرند پیشنهادات و ابتکارات را مورد بررسی قرار دهند، اما ارتش نباید در این فرآیند نقشی داشته باشد.

وی آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شد و گفت لازم است مدتی برای اعتمادسازی میان احزاب مختلف، جوی آرام در کشور حاکم شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها