امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31736
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 156
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است: تونس طرح ترور شخصیت سیاسی دیگری را خنثی کرد وحید التوجانی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است:

تونس طرح ترور شخصیت سیاسی دیگری را خنثی کرد

وحید التوجانی مدیر حوزه امنیت ملی تونس امروز شنبه در نشستی خبری در کاخ ریاست جمهوری این کشور گفت: نیروهای امنیتی طرح ترور یک شخصیت سیاسی را در شهر حمام سوسه واقع در ساحل تونس ناکام گذاشتند.

این مقام امنیتی تونس نامی از طراح ترور و یا شخصیت سیاسی که هدف طرح ترور قرار داشته نبرد.

مخالفان تونسی سه‌شنبه تجمع گسترده درخواست برای انحلال مجلس برگزار می‌کنند

ائتلافی از مخالفان تونسی به دنبال ترور دو تن از رهبران مخالفان این کشور  امروز شنبه برگزاری تجمع بزرگی را روز ششم اگوست در پایتخت این کشور برای در خواست انحلال مجمع موسسان و سرنگونی دولت خواستار شد.

این ائتلاف که شامل احزاب  چپ گرای تندرو تا راست میانه است، ششم اگوست را  که تاریخ شش ماه گذشته از قتل شکری بلعید، (یکی از چهره‌های مخالف است که ششم فوریه ترور شد) است به عنوان زمان برگزاری این تجمع انتخاب کردند.

از زمان ترور محمد البراهمی مخالفان تونسی هر شب ا برپایی تظاهرات تا مقابل مجلس موسسان این کشور خواستار انحلال مجلس موسسان  و سرنگونی دولت هستند.

چانگرای: مشارکت در دولت زیمبابوه را تحریم می‌کنیم/در انتخابات تقلب شده است

مورگان چانگرای رهبر مخالفان زیمبابوه اعلام کرد که حزب جنبش برای تغییرات دموکراتیک کابینه‌ای را که برخاسته از پیروزی موگابه در انتخابات اخیر تشکیل شود تحریم خواهد کرد.

چانگرای دولت جدید این کشور را غیرقانونی و نشات گرفته از انتخاباتی غیرشفاف و سراسر تقلب دانست.

چانگرای در جمع خبرنگاران گفت که نتایج انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را نمی‌پذیرد و نسبت به نتایج به دستگاه قضایی زیمبابوه شکایت می‌کند.

کمیسیون انتخابات زیمبابوه امروز اعلام کرد که پس از شمارش نهایی آرا موگابه با کسب 60 درصد آرا رئیس جمهور زیمبابوه باقی خواهد ماند و حزب متبوع وی (زانو پی اف) نیز در انتخابات پارلمانی توانست اکثریت دو سوم کرسی‌های پارلمان را تصاحب کند.

چانگرای در انتخابات سال 2009 زیمبابوه شریک دولت موگابه شده و به مقام نخست وزیری رسیده بود.

وزیر امور خارجه امارات وارد قاهره شد

وزیر امور خارجه امارات در سفری رسمی و غیرمنتظره از مصر امروز شنبه وارد قاهره شد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان در سفر به مصر قرار است با برخی از مقامات بلندپایه این کشور دیدار و چگونگی راه‌های تقویت روابط در زمینه‌های مختلف را در پی تحولات جدید مصر بررسی کند.

سفر بن زاید آل نهیان به مصر از قبل مشخص نشده بود.

وزیر امور خارجه امارات دیروز با جان کری همتای آمریکایی خود در لندن دیدار و درباره تحولات مربوط به مصر و سوریه گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه امارات نهم ژوئن گذشته و یک هفته پس از برکناری محمد مرسی در مصر در راس یک هیئت بلندپایه به این کشور سفر کرده بود.

 امارات در پی برکناری مرسی از قدرت در مصر اعلام کرد که تحولات اوضاع در این کشور را با خرسندی بررسی می‌کند.

امارات از کودتای ارتش مصر علیه دولت مرسی استقبال و به تازگی 3 میلیارد دلار به قاهره کمک مالی کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها