امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۲۳:۰۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31771
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، اخیرا رفتارهای ضد و نقیضی از سوی تعدادی از کشورها به سردمداری آمریکا در رابطه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، اخیرا رفتارهای ضد و نقیضی از سوی تعدادی از کشورها به سردمداری آمریکا در رابطه با ایران مشاهده می‌شود که یکی از این رفتارها بعد از درخواست 130 نماینده کنگره از اوباما برای مذاکره با ایران، ارائه طرحی در رابطه با تحریم صنعت نفت ایران بود که طراحان آن مدعی هستند طی یک سال آینده صادرات روزانه 900 هزار بشکه‌ای ایران را به رقم صفر می‌رساند که در این رابطه به سراغ نماینده مردم تبریز و آذرشهر اسکو در مجلس رفتیم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شوری اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: با تحریم نفت ایران خسارات جبران ناپذیری به کشورهای تحریم کننده وارد می‌شود.

اسماعیل سعیدی با تاکید بر اینکه صنایع نفتی بسیاری از کشورها که مشتری نفت ایران هستند براساس ویژگی‌های نفت ایرانی طراحی و ساخته شده گفت: مطمئنا تغییر ساخت این واحدهای صنعتی و جایگزینی خوراک و نفت تولیدی سایر کشورها برای هیچ کشور و صاحب صنعتی در حوزه نفتی توجیه نخواهد داشت و در نتیجه تحریم نفت ایران بیشتر از اینکه به تحریم ایران منجر شود باعث وارد آمدن خسارات جبران ناپذیری به صنایع کشورهای تحریم کننده می‌شود.

وی خارج کردن تعدادی از کشورها از لیست تحریم کنندگان نفت ایران طی سال‌های گذشته از سوی طراحان این تحریم‌ها را در این راستا دانست و گفت: به دلیل موارد یاد شده کشورهایی همچون چین، ژاپن و ... از لیست کشورهای تحریم کننده ایران خارج شدند چرا که صنعت به خصوص صنایع پالایشگاهی این کشورها وابسته به نفت ایرانی است.

سعیدی تحریم‌های تازه علیه ایران را نیز به مانند بسیاری از موارد دیگر بی‌اثر عنوان کرد و گفت: اینها همگی ساخته و پرداخته ذهن کسانی است که فکر می‌کنند مردم ایران با این بادها خواهند لرزید در حالی که کشور و مردم ما همیشه استوار و پایدار در مقابل تمام تحریم‌ها خواهند ایستاد.

براساس اعلام مسئولان وزارت نفت ایران روزانه 4 میلیون بشکه نفت تولید می‌کند که این رقم بنا به اظهار بعضی دیگر بین 2.5 تا 3.5 میلیون بشکه در روز است که سهم صادراتی این میزان تولید بین 8تا 9 هزار بشکه در روز تخمین زده می‌شود.
انتهای پیام/60001/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار