امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31784
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، عمر هالسنونس معاون رئیس جمهور نیکاراگوئه که در رأس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، عمر هالسنونس معاون رئیس جمهور نیکاراگوئه که در رأس هیئتی برای شرکت در مراسم تحلیف یازدهمین ریاست جمهوری به کشورمان سفر کرده است، بعد از ظهر دیروز 12 مرداد ماه با علی لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی فیمابین اظهار داشت: اراده رهبران دو کشور بر بسط و توسعه هر چه بیشتر مراودات دوستانه در زمینه‌های گوناگون است و در همین راستا مجلس شورای اسلامی از هرگونه رویکردی برای تقویت و تحکیم ارتباطات فیمابین استقبال می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از مواضع مستقل دولت نیکاراگوئه در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی افزود: مواضع مشترک و نزدیک دو کشور در مسائل مختلف بین‌المللی بستر مناسبی را برای همکاری‌های بین‌المللی فی‌ما‌بین فراهم کرده است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به وجود بستر‌های فراوان در دو کشور برای افزایش سطح همکاری‌های فیمابین خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیاری در عرصه‌های اقتصادی، صنعت و انرژی در بخش‌های خصوصی و دولتی ایران وجود دارد که می‌تواند به افزایش سطح مبادلات دو کشور کمک کند.

در ادامه این دیدار عمر هالنسونس معاون رئیس‌ جمهور نیکاراگوئه با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان با تأکید بر آمادگی مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی نیکاراگوئه برای گسترش هرچه بیشتر ارتباطات گفت: زمینه‌های فراوانی در دو کشور برای همکاری‌ها وجود دارد که باید با شناسایی و اجرایی کردن آنها مناسبات در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و بازرگانی را افزایش داد.

وی در پایان با اشاره به نزدیکی نقطه ‌نظرات سیاسی میان دو کشور تصریح کرد: دولت نیکاراگوئه ایران را کشوری مستقل در مسائل بین‌المللی می‌داند و همواره از مواضع منطقی جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف به ویژه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دفاع کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها