امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31789
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 72
به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «رستم وهاب‌نیا» شاعر و دانشمند فرهیخته تاجیک از جمله کسانی بود که در  شب ...

به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «رستم وهاب‌نیا» شاعر و دانشمند فرهیخته تاجیک از جمله کسانی بود که در  شب نیمه رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع) در مهمترین محفل ادبی سال جاری یعنی دیدار شعرای فارسی‌گو با مقام معظم رهبری حضور یافت.

شعر این شاعر تاجیک از سوی رهبر فرزانه انقلاب تحسین شد و آن را مضمون‌دار و متعهد عنوان کردند.

متن ذیل یادداشت رستم وهاب‌نیا درباره این دیدار است که به‌ صورت اختصاصی برای فارس نوشته شده است:

نشست ادبی سنتی نیمه رمضان، امسال با شرکت گسترده‌تری شعرای پارسی‌زبان از ایران، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان و هند در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد که بنده نیز افتخار پیوستن به‌ این جمع صمیمی را داشتم. 

بنا به‌گفته «علیرضا قزوه» شاعر به‌نام ایرانی و یکی از مسئولین برگزاری این همایش ادبی، این بار در این برنامه تعداد بیشتری از شعرا (بالغ بر 30 نفر) اشعار خود را در حضور رهبر انقلاب اسلامی قرائت کردند.

برای بنده جالب این بود که رهبر فرزانه انقلاب متن هر اثر قرائت‌ شده را از اول تا به‌ آخر با توجه و دقت خاص می‌شنیدند و در رابطه با مضمون و محتوی، ویژگی‌های هنری، ظرافت‌های بدیعی و صنایع ادبی آن ابراز نظر می‌کردند.

در این نشست با معرفی هر یک از این آثار، بلافاصله صاحب‌نظران در محدوده زمانی داده شده با عنایت و الطفات به نقد آثار می‌پرداختند. 

در پایان این نشست رهبر معظم انقلاب سخنرانی مختصر ولی بسیار پرمحتوی و هدایت‌کننده قرائت کردند.

همچنین در این همایش ادبی بنده با چند تن از شخصیت‌های شناخته ادبی ایران، افغانستان و هند که چند سال اخیر توسط سامانه «شاعران پارسی‌زبان» ارتباط و مکاتبه داشتم، برای نخستین بار به‌طور حضوری ملاقات کردم و در خصوص همکاری‌های آینده ادبی در کشورهایمان رایزنی‌هایی انجام دادم.

اگر بخواهم با یک کلام بیان بکنم: این بار سفر ایران برایم پر از برکات معنوی بود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها