امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31791
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 153
به گزارش فارس به نقل از شبکه «سی ان ان»، نگرانی از اینکه القاعده در روزهای آتی حملات خود را در خاورمیانه، آفریقای شمالی و دیگر مناطق آغاز کند، موجب ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه «سی ان ان»، نگرانی از اینکه القاعده در روزهای آتی حملات خود را در خاورمیانه، آفریقای شمالی و دیگر مناطق آغاز کند، موجب شد تا آمریکا 22 سفارتخانه‌ و کنسولگری‌ خود را برای روز یکشنبه تعطیل کند.

تعطیلی روز یکشنبه شامل سفارت آمریکا در «ریاض» عربستان سعودی، کنسولگری آمریکا در «ظهران» عربستان سعودی، کنسولگری آمریکا در شهر «جده» عربستان، سفارت آمریکا در «بغداد» عراق، کنسولگری آمریکا در «بصره» عراق، کنسولگری آمریکا در «اربیل» عراق، سفارت آمریکا در «ابوظبی» امارات متحده عربی، کنسولگری آمریکا در «دبی» امارات متحده عربی، سفارت آمریکا در «طرابلس» لیبی، سفارت آمریکا در «الجزیره» الجزایر، سفارت آمریکا در «امان» اردن، سفارت آمریکا در «قاهره» مصر، سفارت آمریکا در «دیجیبوتی» دیجیبوتی، سفارت آمریکا در «داکا» بنگلادش، سفارت آمریکا در «دوحه» قطر، سفارت آمریکا در «کابل» افغانستان، سفارت آمریکا در «خارطوم»، سودان، سفارت آمریکا در «کویت»، سفارت آمریکا در «منامه» بحرین، سفارت آمریکا در «مسقط» عمان، سفارت آمریکا در «نواکشوط» موریتانی و سفارت آمریکا در «صنعا» یمن می‌شود.

یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این تعطیلی ممکن است فراتر از یکشنبه برود و هشدار جهانی سفر به این مناطق نیز صادر شده است.

یکی از مقامات امنیتی آمریکا اعلام کرد که یکی از نگرانی‌های اصلی آمریکا در یمن است، و دولت آمریکا در مقابل حملات احتمالی القاعده در روزهای آتی در آماده باش کامل است.

روز گذشته، امنیت در اطراف سفارت آمریکا در یمن بسیار در مقایسه با سال گذشته تشدید شد و دستکم ۱۲ تانک در نزدیکی سفارت آمریکا در یمن مستقر شدند.

انگلیس، فرانسه و آلمان نیز اعلام کردند که در صدد هستند سفارتخانه‌های خود در «صنعا» پایتخت یمن را روز یکشنبه و دوشنبه به دلایل امنیتی تعطیل کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار