امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31803
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 47
محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهارداشت: بعد از اعلام نرخ جدید گندم ...

محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهارداشت: بعد از اعلام نرخ جدید گندم کیلویی 800 تومان قرار شد مابه‌التفاوت خریدها با نرخ قبلی نیز به کشاورزان پرداخت شود اما هنوز این اعتبار از سوی شرکت بازرگانی دولتی به بانک سپه داده نشده است.

*سه هزار میلیارد ریال کشاورزان داده نشده است

سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه با بیان اینکه رقمی که از محل مابه‌التفاوت به کشاورزان باید پرداخت شود حدود 3 هزار میلیارد ریال است، گفت: این وجه باید از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور و از طریق سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها به شرکت بازرگانی دولتی و به بانک سپه بعنوان عامل خرید گندم تضمینی داده شود.

وی همچنین گفت: حدود یک هفته‌ای است گندم کشاورزان با نرخ جدید 800 تومان خریداری و به حساب آنها واریز می‌شود.

*پیش بینی خرید 4 میلیون تن گندم دولتی

دارایی از میزان خرید 3.6 میلیون تن گندم توسط بخش دولتی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این میزان تا آخر فصل برداشت به 4 میلیون تن برسد.

وی ادامه داد: کل خرید تضمینی گندم توسط بخش دولتی سال گذشته 2 میلیون و 44 هزار تن بود که پیش‌بینی می‌شود امسال دوبرابر این میزان محقق شود.

*با افزایش نرخ خرید تضمینی، گندم انبارها به مراکز دولتی تحویل می‌شود

سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه تصریح کرد: با افزایش 80 تومانی نرخ خرید تضمینی گندم حتی از استان‌هایی که فصل برداشت آنها تمام شده است، گندم به مراکز دولتی تحویل می شود.

وی گفت: تحویل گندم از استان‌های گرمسیری که فصل برداشتشان تمام شده نشان دهنده این است که آنهایی که گندم را به امید فروش با قیمت بالا‌تر انبار کرده بودند اکنون تحویل دولت می‌دهند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار