امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31810
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 29
عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد آخرین وضعیت طرح تشکیل دوباره سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و ...

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد آخرین وضعیت طرح تشکیل دوباره سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری در مجلس اظهار داشت: پس از تصویب کلیات، طرح برای بررسی به کمیسیون ارجاع شده اما هنوز بررسی جزئیات آن آغاز نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسامی با بیان اینکه در قانون اساسی اختیار مالی با رئیس جمهور است و می‌تواند آن ر ا به معاونین خود محول کند،افزود: اما در این دوره این کار انجام نشد و این وظیفه به وزارتخانه‌ها سپرده شد که باید اختیار وزرا برای تخصیص اعتبارات کم شود.

یوسفیان گفت: قبلاً این طور بود که سازمان مدیریت قدرتی شده بود و هریک از وزرا برای درخواست بودجه باید نزد یکی از مدیران کل این سازمان می‌آمد و درخواست می‌کرد در حالی که الان وزیر تخصیص را انجام می‌دهد اما با تصویب این طرح مجدداً دست وزارتخانه‌ها از بودجه کوتاه می‌شود. 

این نماینده مجلس افزود: بحثی که وجود دارد این است که دوباره دیوان سالاری و مشکلات قبل به سازمان مدیریت بازنگردد.

وی با بیان اینکه کمیسیون در پی این است که پس از استقرار دولت یازدهم و بعد از استفاده از نظرات آنها طرح احیا را بررسی کند،‌ گفت:‌ زیرا اگر در دولت دهم این طرح را بررسی می‌کرد چون اعتقادی به سازمان مدیریت نداشت، طرح به جایی نمی‌رسید.

یوسفیان اضافه کرد:‌ با توجه به اینکه رئیس جمهور دولت یازدهم شعار احیای سازمان مدیریت داده است،‌ اگر کمیسیون با استفاده از نظر آنها طرح را بررسی کند، طرح پخته‌تری تصویب می‌شود.

وی با بیان اینکه تعلل کمیسیون برای بررسی طرح احیای سازمان مدیریت برای استفاده از این نظرات است،‌ گفت:‌ بنابراین به احتمال زیاد طرح فعلی با نظر دولت تغییر خواهد کرد.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی یک فوریت طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری را مورد بحث و بررسی قرار دادند و با 127 رأی موافق، 47 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع به تصویب رساندند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار