امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31819
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سازمان بسیج جامعه زنان با تدوین یک سند اقدامات و برنامه‌های راهبردی در حوزه زنان و خانواده را برای رئیس جمهور منتخب ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سازمان بسیج جامعه زنان با تدوین یک سند اقدامات و برنامه‌های راهبردی در حوزه زنان و خانواده را برای رئیس جمهور منتخب ارسال کرد.

همچنین بسیج جامعه زنان با بهره‌مندی از ظرفیت طیف عظیمی از زنان فرهیخته و انقلابی با حضور سازمان یافته بیش از 7 میلیون نفر از اقشار مختلف برای همکاری با دولت یازدهم به منظور ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب، تحکیم و تعالی بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی، اسلامی اعلام  آمادگی کرد.

در سند راهبردی که از سوی زنان بسیجی فعال در حوزه  زنان و خانواده تدوین شده است مستنداتی از فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه زنان و خانواده محور قرار گرفته است و بر آن اساس راهبردهایی در محورهای کلان، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، فرهنگ و آموزش تدوین شده است.

در راهبردهای سیاسی مطرح شده طراحی نظام جامع شناسایی زنان نخبه طراز انقلاب اسلامی و بکارگیری آنان در سیاست‌گذاری، تصمیم گیری و مدیریت در حوزه مسائل زنان و خانواده، ممانعت از نفوذ تفکرات فمینیستی و غیراسلامی در بدنه نظام و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه زنان و خانواده در عرصه بین‌المللی مطرح شده است.

حمایت از فعالیت‌های اقتصادی زنان به ویژه زنان آسیب پذیر و اتخاذ رویکرد تعالی بخش به جایگاه زن و خانواده و تحکیم خانواده و قرار دادن مصالح خانواده به عنوان رکن اصلی در سیاست‌گذاری‌ها، تصویب آیین نامه‌ها و ارائه لوایح، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی جهت دست‌یابی به ازدواج آسان و بهنگام، فرهنگ سازی در جهت اصلاح فرهنگ مصرف در خانواده و ترویج اقتصاد مقاومتی و سیاست‌گذاری صحیح و جامع در زمینه تنظیم جمعیت با رویکرد استراتژیک جهت ارتقای اقتدار ملی از جمله راهبردهای ارائه شده توسط بسیج جامعه زنان در حوزه اجتماعی و اقتصادی است.

و در نهایت راهبردهای فرهنگی و آموزشی ارائه شده عبارتند از مدیریت جامع و هدفمند آموزش، تربیت و سازماندهی زنان مبتنی بر تفاوت‌ها و مأموریت‌های جنسیتی و آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنین فرهنگ‌سازی به منظور ارتقای منزلت و جایگاه زنان خانه‌دار و نقش بی‌بدیل آنان در تربیت نسل طراز انقلاب اسلامی.

تمام این راهبردها توسط راهکارهایی عملیاتی تبیین شده است که امیدواریم گامی مؤثر در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه زنان و خانواده در دولت یازدهم باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها