امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31822
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 27
ناصر برهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره چالش‌ها و کسری‌بودجه 3 هزار میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری اظهارداشت: نزدیک ...

ناصر برهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره چالش‌ها و کسری‌بودجه 3 هزار میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری اظهارداشت: نزدیک شدن منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی امری طبیعی است.

وی ادامه داد: با توجه به قدمت 60 ساله این سازمان، در مجموع هزینه‌های آن از درآمدها پیشی گرفته و هزینه‌های سازمان نیز در بخش‌های درمان، مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی است که اگر به این شیوه پیش برویم حتماً در آینده با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

برهانی خاطرنشان کرد: هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی هر ساله بودجه اجرایی و برنامه‌های سالانه سازمان را برای تصویب به هیئت‌امناء ارسال می‌کند و امید است در دولت جدید برای این سازمان برنامه‌ای 10 ساله مشخص و تنظیم شود.

عضو هیئت امنای سازمان تامین‌اجتماعی درباره اصلاح قانون این سازمان اظهارداشت: بنده به عنوان نماینده کارگران در هیئت‌امنا اعلام می کنم که قانون تأمین اجتماعی جامع است و تنها 5 درصد جوابگوی مسائل جاری تأمین اجتماعی نیست بنابراین باید در یک کالبد کارشناسی، جامع‌تر شود.

برهانی با بیان اینکه اساس کار در تامین اجتماعی ارائه خدمت به بیمه‌شدگان است، گفت: روزی که تأمین اجتماعی بنا نهاده شد اساسنامه آن بعنوان یک سازمان خدمت دهنده به افراد تحت پوشش بوده است و یک مرکز اقتصادی نیست که برای ارائه خدمت پولی دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های سرمایه‌گذاری در تأمین اجتماعی بسیار مهم است بنابراین نظارت و اجرای قوانین تامین اجتماعی در بخش‌های اقتصادی از اولویت اصلی قرار دارد.

برهانی به احیای شورای عالی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در صورتی که سه‌جانبه گرایی در تأمین اجتماعی احیا شود انتخاب مدیرعامل سازمان نیز در اختیارات اعضای این شورا قرار می‌گیرد و مطمئناً افرادی از درون سازمان برای مدیریت انتخاب می‌شوند و دیگر شاهد مدیران سیاسی در تامین اجتماعی نخواهیم بود.

عضو هیئت امنای سازمان تأمین‌اجتماعی بیان داشت: لایحه احیای شورای عالی تأمین اجتماعی نیز به مجلس ارسال شده است.

وی درباره بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: در مدیریت‌های گذشته، دولت بدهی خود به سازمان را انکار می‌کرد ولی در مدیریت فعلی، دولت حدود 35 هزار میلیارد تومان از بدهی خود را که از محل 3 درصد حق بیمه ایجاد شده را تا سال 90 به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار