امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31842
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «کتاب قانون» پیرامون تاثیر برگزاری این جشنواره در ارتقای فرهنگ دینی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «کتاب قانون» پیرامون تاثیر برگزاری این جشنواره در ارتقای فرهنگ دینی مردم اظهار داشت: به طور مشخص هر جشنواره ای پیامدهای فرهنگی و هنری خاص خود را به همراه دارد، مخصوصا این جشنواره که به نام کربلا و قیام حضرت امام حسین علیه السلام برگزار می شود و به اعتقاد من، «میلاد سرخ» این قدرت را دارد تا در سطح منطقه هم رشد کرده و بالنده شود.

علی اکبری تصریح کرد: ما در سطح منطقه کشورهای مسلمان نشینی از جمله عراق، سوریه، ترکیه و حتی جمهوری آذربایجان را داریم و نیاز هست چنین جشنواره ای را برگزار کنیم تا اهداف این حماسه عظیم را به زبان تصویر، به جهانیان معرفی کنیم. به اعتقاد من ویژگی های بارز اعتقادی و نقاط عطف بسیاری در زندگی آقا امام حسین (ع) وجود دارد که این جذابیت را حتی برای پیروان سایر ادیان نیز به وجود می آورد تا از آثاری که پیرامون حماسه عاشورا خلق می شوند، استقبال کنند.

تهیه کننده فیلم سینمایی «استرداد» اظهار داشت: واقعه کربلا در طول قرن ها سینه به سینه منتقل شده و قابلیت به تصویر کشیده شدن به شکل و زبان های مختلف را دارد و جشنواره «میلاد سرخ» هم می‌تواند این بستر و فضا را فراهم کند تا همه علاقهمندان بیشتر در این راه قدم برداشته و حتی اثری فرامرزی هم از خود بر جای گذارد.

علی اکبری درباره عملکرد سینماگران در به تصویر کشیدن واقعه عاشورا اظهار داشت: ما در این زمینه کم کار کردیم که بخشی از این قضیه به هنرمندان برمی گردد، ولی بخش عمده آن متوجه مدیریت های کشور چه در رسانه ملی و چه در مجموعه وزارت ارشاد است؛ چرا که در این زمینه واقعا انگیزه و بستر لازم برای فعالیت هنرمندان را مهیا نکردند و امکاناتی در اختیار آنها قرار ندادند؛ در صورتیکه اگر این اتفاق می‌افتاد و تشویق‌های لازم هم انجام می‌شد، حتما شاهد ساخت آثار خوب و تاثیرگذارتری در این زمینه بودیم.

وی افزود: در مواردی هم که فیلم‌های سینمایی با این موضوع ساخته شدند، زمان اکران مناسبی به آن اختصاص نیافت و همه اینها باعث شد تا ما نتوانیم در این زمینه، رشد چشمگیری داشته باشیم. حتی زمانی که فیلم «روز واقعه» ساخته شد علیرغم اینکه زحمات زیادی برای تهیه و تولید آن کشیده شده بود، اما شرایط خوبی برای اکران نداشت و تبلیغاتی هم برایش نشد؛ این در حالی است که همین فیلم که تا به حال صدها بار از تلویزیون پخش شده، همیشه مورد استقبال قرار گرفته و مخاطب داشته است.

علی اکبری در پایان تصریح کرد: تمایل به ساخت آثار با موضوعات مذهبی به جهت اعتقادات ریشه داری که همه ما داریم در بین بچه های هنرمند لبریز است، اما آنها فقط به دنبال بستری هستند تا بتوانند توانایی هایشان را در این عرصه بروز دهند. این بستر زمانی فراهم می‌شود که مدیران فرهنگی ما نیز به این مقوله توجه داشته باشند. ستاد برگزاری جشنواره «میلاد سرخ» هم می‌تواند قدم های مثبت زیادی در این زمینه بردارد و با برنامه ریزی برای سال‌های آینده، به رونق این جشنواره کمک کند.

دومین دوره جشنواره سراسر «میلاد سرخ» به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل، طی روزهای پنجم تا هفتم شهریورماه 1392 در شهر اردبیل برگزار خواهد شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها