امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31848
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 58
مهدیه الهی قمشه‌ای شاعر و مولوی‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به آثار منتشر شده ...

مهدیه الهی قمشه‌ای شاعر و مولوی‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به آثار منتشر شده خود گفت: مجموعه «معبد عشق» از سوی انتشارات علم منتشر شده که اکثر قالب‌های شعری را در بر دارد.

وی با اشاره به اینکه کتاب «مثنوی» از سوی انتشارات آستان قدس رضوی زیر چاپ است، عنوان کرد: کتاب «مثنوی» از سوی انتشارات آستان قدس رضوی بزودی منتشر خواهد شد که در بر دارنده سروده‌هایی از سال‌های گذشته است.

این محقق ادبیات عرفانی با اشاره به کتاب «دفتر خاطرات» ابراز داشت: چاپ سوم دفتر خاطرات که شامل خاطرات سال‌های دور من و پدرم است بزودی روانه بازار کتاب خواهد شد.

به گفته این شاعر، کتاب «مطرب عشق» مجموعه منظوم بنده است که آماده انتشار است، این مجموعه احتمالا تا پایان سال 92 چاپ خواهد شد و اغلب سروده‌های سال‌های گذشته را شامل می‌شود.

قمشه‌ای بیان کرد: اشعار این مجموعه کلاسیک هستند و در حال حاضر در انتشارات در انتظار چاپ است.

وی در پاسخ به اینکه تاکنون قصد داشته‌اید مجموعه یا کتابی را منتشر کنید، اما زمان نداشته باشید، گفت: اینطور نبوده در زمینه نظم و نثر هر چه در توان داشتم مکتوب کردم، که آخرین آنها هم «مطرب عشق» است، اشعار این اثر از بوسیله یکی از خوشنویسان انجمن خوشنویسان ایران در حال کتابت است.

مهدیه الهی قمشه‌ای متولد 1316 هجری خورشیدی، شاعر، مولوی‌شناس و محقق ادبیات عرفانی است.

وی به تحقیق در مثنوی مولوی و تحلیل و تفسیر ادبیات عرفانی و تطبیق آنها با موضوعات قرآنی می پردازد و ابیات بسیار زیادی از مثنوی را از حفظ است، و خود هم طبع شعری و ذوق ادبی دارد. وی از سن کودکی در خدمت پدر خود مهدی الهی قمشه‌ای، به شعر و ادب علاقه‌مند شده و شعر می خوانده‌است و با مثنوی الاطفال آشنا شده‌است. از اساتید وی علاوه بر پدر از: «جلال همایی»، «شهابی»، «صدرالدین محلاتی»، «دکتر شفق» و «محمدتقی جعفری» می‌توان نام برد. حسین الهی قمشه‌ای و مرتضی الهی قمشه‌ای نیز برادران این نویسنده هستند.

آثار این شاعر عبارتند از، بهار عشق (منتخب اشعار)، معبد عشق (مجموعه اشعار)، کربلا وادی عشق.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها