امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3185
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۰
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مصطفی کواکبیان امروز در نشست خبری تا انتخابات در قم حضور یافت و به سوالات خبرنگاران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مصطفی کواکبیان امروز در نشست خبری تا انتخابات در قم حضور یافت و به سوالات خبرنگاران رسانه‌های گروهی پاسخ داد که برخی از سوالات و جواب‌ها با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

• یکی از خبرنگاران از کواکبیان درباره احتمال رأی آوردنش پرسید و اصرار فراوانی بر دریافت نظر او مبنی بر علاقه مردم به اصلاح‌طلبان داشت که کواکبیان در پاسخ گفت: «آیا شما نگران محبوبیت من هستید؟»

• زمانی که یکی از خبرنگاران سوالی مبنی بر نقاط قوت و ضعف دولت احمدی‌نژاد را مطرح کرد و کواکبیان بحث را به عنوان کردن موضوع هولوکاست کشاند در میانه صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: «البته این بحث مدتی است از سوی دولت فراموش شده و شاید با این حرف‌هایی که الان اینجا مطرح کردم آقای احمدی‌نژاد باز هم به یاد هولوکاست بیفتد».

• خبرنگاری در خصوص عملکرد کواکبیان در جریان فتنه 88 سوال خود را مطرح کرد و او هم در پاسخ گفت: « نخستین اصلاح‌طلبی بودم که در شبکه خبر حاضر شدم و گفتم بین براندازی و اقدامات قانونی علیه تخلف در انتخابات باید تفکیک قائل شد؛ همان موقع هم در مصاحبه‌هایم عنوان کردم کسانی که در خیابان اغتشاش می‌کنند و شیشه‌های بانک‌ها و مغازه‌ها را خرد می‌کنند نه اصلاح‌طلب هستند نه خیرخواه مملکت و همچنین برای نخستین بار بحث لویه جرگه ایرانی را به منظور ایجاد وحدت مطرح کردم».

• کواکبیان در بخشی از سخنان خود بیان داشت: زمانی برخی اصولگرایان ذوب در احمدی‌نژاد بودند و امروز سخنان تعجب برانگیزی علیه او مطرح می‌کنند در حالیکه اصلاح‌طلبان هیچ گاه اینگونه نبوده‌اند.

• کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری دور چهارم سفرهای استانی دولت را هم از قلم نینداخت و گفت: سفرهای چهارم استانی پرچم‌گردانی طیف دولت برای انتخابات است.

• کواکبیان در خصوص نظرش مبنی بر احتمال رای آوردن نماینده دولت در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بدون استفاده از امکانات دولتی و تخلف، نماینده دولت پایگاهی در میان ملت ندارد زیرا مردم همه مشکلات را از چشم دولت می‌بینند.

• کواکبیان در ادامه انتقاد از فعالیت انتخاباتی دولت بیان داشت: حلاوت و شیرینی قدرت چنان آنها را شیفته کرده که به راحتی نمی‌خواهند آن را از دست بدهند.

• وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیمش در صورت ورود هاشمی به انتخابات چه خواهد بود گفت: «نمی‌خواهم حرف‌هایی بزنم که خبرنگاران خوششان بیاید».
• کواکبیان در پاسخ به سوالی در ارتباط با مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: «به نظر من مذاکره باخت – باخت بدترین نوع مذاکره است و باید به دنبال این باشیم که امتیازاتی از غرب بگیریم و طرف مقابل هم احساس کند به اهدافی دست یافته هرچند نباید از اصول و ارزش‌ها دست برداشت».

• دبیرکل حزب مردم‌سالاری در خصوص شعار زنده بار بهار احمدی‌نژاد اظهار داشت: «ما عقیده داریم منظور از بهار همان اسفندیار است».
• خبرنگار رجانیوز سوالی مبنی بر درخشان نبودن سابقه اصلاح‌طلبان در گذشته مطرح کرد و در ادامه از کواکبیان خواست دلایل اینکه خود را رجل سیاسی می‌داند ذکر کند و او هم پس از پاسخگویی گفت: «تنها نامزدی هستم که دکترای علوم سیاسی دارم و در مجلس هم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودم؛ سال 76 بود که دکتری از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کردم».

• یکی از خبرنگاران از کواکبیان پرسید این سوال مطرح است که شما به دنبال وزارت یا معاون اولی در دولت بعدی هستید که او در جواب گفت: «ظاهرا شما خبرهای ویژه‌ای دارید که ما خبر نداریم».
انتهای پیام/78004/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار