امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31884
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الوطن»، «محمد حسان» داعیه سلفی مصری تأکید کرد که به همراه تعدادی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الوطن»، «محمد حسان» داعیه سلفی مصری تأکید کرد که به همراه تعدادی از نمایندگان «همپیمانی ملی در دفاع از مشروعیت» روز گذشته با «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر دیدار کرده‌‌اند.

وی افزود که در این دیدار نمایندگان احزاب اسلامگرا تأکید کرده‌اند که همه زندانی های سیاسی که بعد از 30 ژوئن و برکناری مرسی بازداشت شده‌اند باید آزاد شوند.

حسان تأکید کرد که در این نشست تعدادی از علمای الازهر از جمله «عبدالله شاکر» رئیس مجلس شورای علما، «جمال المراکبی» داعیه سلفی و رئیس کمیته حامیان اهل سنت، «محمد عبدالسلام» یکی از رهبران سلفی های مصر، «عبدالرحمن البر» عضو مجلس شورای گروه اخوان المسلمین، «صلاح سلطان» دبیر کل سابق شورای عالی امور اسلامی، «ایمن عبدالغنی» یکی از رهبران حزب آزادی و عدالت، «صفوت عبدالغنی» یکی از رهبران حزب توسعه و سازندگی و «ایهاب شحابه» رئیس حزب «الاصاله» حضور داشتند.

وی افزود همپیمانی ملی در دفاع از مشروعیت از ما خواسته تا چند درخواست را با وزیر دفاع مطرح کنیم، از جمله توقف خشونت  و متفرق نکردن تظاهرات حامیان مرسی و آماده سازی فضا برای آشتی ملی و آزادی همه افرادی که بعد از 30 ژوئن بازداشت شده‌اند.

وی همچنین تأکید کرد که وزیر دفاع به آنها اطمینان خاطر داده که در صورتی که اعتراض‌ها مسالمت آمیز باشد با آن برخورد نخواهد شد.

حسان افزود: از ما خواسته شد در مقابل فراهم شدن شرایط برای آشتی ملی در رسانه‌ها، حامیان مرسی در میدان رابعه العدویه و میدان النهضه نیز باید از شدت تندی سخنرانی‌های خود بکاهند و تظاهرات مسالمت آمیز باقی بماند.

پیشتر سخنگوی هیئت حامیان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده مصر، تأکید کرد حامیان مرسی برای توافق با مخالفان و انعطاف‌پذیری آماده‌اند، مشروط بر اینکه ارتش در این روند نقشی نداشته و راهکارها نیز بر اساس قانون اساسی باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها