امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31885
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان اعلام کرد که این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان اعلام کرد که این کشور مذاکراتی با آمریکا در خصوص خرید تسلیحات سنگین نظامی انجام نداده است.

آلاسانیا در مصاحبه‌ای در پاسخ به سئوالی در این زمینه گفت: در مورد خرید تانک قراردادی بین دو کشور وجود دارد که پیش از این به امضای "باراک اوباما" و "میخائیل ساآکاشویلی" روسای‌جمهور دو طرف رسیده است، همچنین توافقنامه‌ای نیز در خصوص توسعه همکاری‌های نظامی، ترانزیت تجهیزات و نیروهای نظامی بین تفلیس و واشنگتن وجود دارد، ولی بغیر از اینها ما فعلا قصد نداریم قرارداد دیگری در زمینه خرید تسلیحات سنگین نظامی با طرف آمریکایی منعقد کنیم.

وزیر دفاع گرجستان در عین حال از پاسخ دادن به سئوالی در مورد تعداد و نوع  بالگردهای خریداری شده این کشور از آمریکا خودداری کرده و گفت: ما در حال بررسی این مسئله هستیم.

به گفته آلاسانیا، گرجستان در وهله نخست از آمریکا انتظار دارد که در زمینه آموزش نظامیان و تحصیلات نظامی افسران گرجی به این کشور کمک کند.

وی افزود: علاوه بر این ما همکاری نزدیک با آمریکا در افغانستان داریم و نظامیان گرجستان در استان هلمند این کشور مستقر بوده و همکاری و روابط بسیار عالی با نظامیان آمریکایی داشته و زیر نظر آنها به تامین امنیت منطقه کمک می‌کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار