امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31888
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه اخیرا گزارش های منتشر شده مبنی بر اینکه وزارت دفاع آمریکا مطالعه خود را روی دارایی های ارتش و کفایت آن برای اجرای ...

به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه اخیرا گزارش های منتشر شده مبنی بر اینکه وزارت دفاع آمریکا مطالعه خود را روی دارایی های ارتش و کفایت آن برای اجرای طرح های جنگی آغاز کرده است، یک تحلیلگر سیاسی در مصاحبه روز گذشته (شنبه) خود با شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» اعلام کرد که مجتمع نظامی – صنعتی و لابی رژیم صهیونیستی، پشت پرده طرح های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای آغاز حملات نظامی احتمالی به ایران و کره شمالی هستند؛ آن هم در شرایطی که پنتاگون با کاهش بودجه نظامی روبرو است.

«مایکل برنز» ضمن اینکه بحث های پیرامون طرح های جنگی اخیر آمریکا را صرفا «جنجال و شایعه» توصیف کرد، گفت که لابی صهیونیست و مجتمع نظامی – صنعتی در آمریکا در حال تشدید گفت و گوها درباره ضرورت اجرای طرح های احتمالی جنگی پنتاگون هستند تا از این طریق، مانع کاهش خودکار بودجه نظامی ارتش آمریکا شوند.

برنز در این باره اعلام کرد که مجتمع نظامی – صنعتی که شامل پنتاگون و وزارت امور خارجه آمریکا می شود، تلاش فوق‌العاده‌ای را برای تولید و ساخت سامانه های تسلیحاتی به کار گرفته است تا از تاثیرات ناشی از اعمال کاهش بودجه نظامی پنتاگون جلوگیری کند.

بر اساس اعلام این تحلیلگر سیاسی، بحث های جنجال آفرین فعلی درباره طرح های نظامی پنتاگون با هدف اعمال فشار بر قانونگذاران کنگره آمریکا به راه افتاده است تا این قانونگذاران ارتش را از کاهش بودجه معاف کنند.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که دولت آمریکا از اول مارس سال جاری میلادی طرح کاهش خودکار هزینه ها موسوم به «مصادره» را به منظور جبران کسری بودجه تریلیون دلاری خود اجرایی کرده است که شامل کاهش بودجه تمام نهادها از جمله بودجه نظامی آمریکا می شود.

طرح مصادره در پی عدم توافق بدهی کاخ سفید و کنگره در زمینه یافتن راهی جهت جبران کسری بودجه واشنگتن اجرایی شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار