امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31891
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 54
سعید عاکف، مدیر انتشارات ملک اعظم و مرکز تحقیق و پژوهش اسناد دفاع مقدس مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

سعید عاکف، مدیر انتشارات ملک اعظم و مرکز تحقیق و پژوهش اسناد دفاع مقدس مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از نیمه تعطیل شدن این انتشارات خبر داد و گفت: گرانی و تورم جامعه ما را به صورت جدی تحت تاثیر قرار داده است و تاثیر نوسانات نرخ ارز و تحریم‌های جهانی بر قیمت‌ها و حتی واردات مواد اولیه، تولید را ضعیف کرده و مصرف کننده را دچار عدم تعادل و سردرگمی کرده است. گرانی کاغذ هم بازار محصولات فرهنگیِ متکی به کاغذ را دستخوش تغییرات زیادی کرده و ناشران، به‌ویژه ناشران خصوصی را به مخاطره انداخته است.

وی افزود: با گرانی کاغذ، تغییر در تیراژ، قیمت، کیفیت کاغذ و غیره نیز امری بدیهی است. با گرانی کاغذ‌ و افزایش قیمت، کتاب هم ناخودآگاه از سبد خرید خانواده‌ها حذف می‌شود و راه برای حضور بیشتر مهاجمان عرصه فرهنگ و ادامۀ تهاجم شوم فرهنگی بازتر می‌شود.

مدیر انتشارات ملک اعظم گرانی کاغذ و مشکلات چاپ کتاب را مهمترین دلیل تعطیلی این انتشارات بر شمرد.

به گزارش فارس، انتشارات ملک اعظم با 30 عنوان کتاب در بیست وچهارمین نمایشگاه کتاب حضور یافت که از این میان 10 عنوان کتاب چاپ اولی بودند. کتاب «خاک‌های نرم کوشک» هم نوشته سعید عاکف که کتابی در حوزه جنگ ایران و عراق و پیرامون زندگی عبدالحسین برونسی به رشته تحریردرآمده است در دی ماه 1388 به چاپ یکصدم و تیراژ کلی 329000 نسخه رسید، امسال به چاپ 146 رسیده و درنمایشگاه به مخاطبان عرضه شد. رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدارهای خود نیز خواندن این اثر به حضار توصیه کرده بودند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها