امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31894
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 78
سعید حدادیان شاعر و ذاکر اهل بیت علیهم الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به انتشار ...

سعید حدادیان شاعر و ذاکر اهل بیت علیهم الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به انتشار مجموعه «همیشه باران» اظهار داشت: بنده مایل نبودم این مجموعه اشعار را منتشر کنم.

وی افزود: شهرستان ادب با اجازه بنده بخش‌هایی از شعرهایم را انتخاب و منتشر کرد، اما من در انتشار و توزیع کتاب دخیل نبودم و کاری به نفع پخش کتاب از جانب من صورت نگرفته است.

حدادیان در پاسخ به اینکه مایل نیستید اشعار و سروده‌های خود را منتشر کنید، توضیح داد: معتقدم باید چیزی با انتشار اثر به ادبیات افزوده شود، نباید کتابی منتشر و در میان سایر آثار قرار گیرد، مگر یک نکته خوب در کتاب باشد تا منتشر شود، مثلا غزلی خوب و درخور داشته باشد؛ البته دوستان از مجموعه «همیشه باران» استقبال کردند، اما هنوز به نقطه‌ای که مرا راضی کند نرسیده‌ام.
 


 

این شاعر با تاکید بر اینکه در «همیشه باران» یک مثنوی هم ندارم، تصریح کرد: برخی از قالب‌ها وارد این کتاب نشده و تنها مجموعه‌ای از نیمایی‌ها، غزل‌ها و چارپاره‌ها انتخاب شده است.

حدادیان در پاسخ به اینکه علاقه شما به کدام قالب نزدیک است، گفت: همه قالب‌ها خوب هستند اگرچه همه غزل را می‌پسندند و غزل امروز قله ادبیات ما محسوب می‌شود، اما این باعث نمی‌شود از ظرفیت و ظرافت سایر قالب‌ها غافل شویم، گاهی برخی مطالب در قالبی خاص بهتر عنوان می‌شود، باید ببینیم کدام مورد را با کدام ظرف می‌توانیم پر کنیم.

«همیشه باران» نخستین مجموعه شعر سعید حدادیان شاعر و مداح نام آشنای ایران توسط مؤسسه شهرستان ادب چاپ شد. در این مجموعه، شعرهایی خواندنی از حدادیان در قالب غزل، قصیده، رباعی و نیمایی و در موضوعات آیینی، دفاع مقدس، عاشقانه و عارفانه گردآوری شده‌اند.

حدادیان که خود از مداحان به‌نام و برجسته ایران است در محافل متعدد ادبی حضور داشته و حضور مستمر و پررنگی در حلقه‌های شعر آئینی، اهل‌بیتی(ع) و ... دارد.

در مقدمه کتاب «همیشه باران» آمده است:
«سعید حدادیان با اینکه از جمله شاعران برگزیده سومین جشنواره بین‌المللی شعر فجر است هیچ گاه دعوی و داعیه شاعری نداشته است و ندارد. با این وصف شناختش از قالب‌های شعر فارسی، و ورود او به این قالب‌ها دست کمی از دیگر کسانی که رسما شاعرند ندارد و گاه افزون نیز هست. رباعیاتی که از او و در این دفتر پیش چشم است با اینکه به 10 سال پیش باز می‌گردد نمایانگر و بیانگر حضور او در این قالب است، نیز قصاید این مجموعه هم این نکته را یادآور است که او از پشتوانه‌ی معرفتی در پردازش این قالب، مایه ور است. شنای طبع او در بحور شعر فارسی به ویژه قالب نیمایی، مثال زدنی است. قالبی که آخرین قالب معرفی شده‌ی شعر فارسی است و هنوز آنگونه که بایسته و شایسته است معرفی نشده است.»

طبق گفته مسئولان انتشارات شهرستان ادب انتظار می‌رود این کتاب مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد.

مجموعه شعر «همیشه باران» در 152 صفحه و در 2000 نسخه،‌ به قیمت 6000 تومان و در قطع وزیری به بازار کتاب عرضه شده است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها