امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31904
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب حاضر مجموعه مقالات چاپ شده و چاپ نشده‌ای از مرحوم خسرو فرشیدورد درباره «فعل» است که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب حاضر مجموعه مقالات چاپ شده و چاپ نشده‌ای از مرحوم خسرو فرشیدورد درباره «فعل» است که اکنون به‌صورت کتابی مستقل چاپ شده است. کلیاتی درباره زبان، زبان شناسی و دستور زبان، کلیاتی دربارة دستور زبان فارسی، گفتارهایی درباره فعل و گروه فعلی، کلیاتی دربارة تحوّل فعل در فارسی دری، گفتارهایی درباره فعل و تحول آن، و کلیاتی درباره فعل‌های مرکب و گروه‌های فعلی ترجمه‌ای معاصر از جمله فصول این کتاب هستند.

فرشیدورد راه رهایی از معضلات زبان فارسی و رفع موانع پیشرفت این زبان را پخش و رواج خط صحیح و زبان و شعر فصیح امروز از راه کتاب‌های درسی و سپس بالا بردن سطح نگارش دانش آموزان و روزنامه نویسان و گویندگان صدا و سیما و مردم به طور عام، می‌دانست و در کتاب‌هایش و از جمله در این کتاب به این هدف توجه داده است.

چاپ دوم این اثر در 686 صفحه، یک هزار نسخه و با قیمت 250000 ریال در اختیار علاقمندان زبان و ادبیات فارسی قرار گرفته است. 

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان استاد مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان دفتر مرکزی سروش، تلفن 88310610-021 و یا به مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، مراجعه یا با تلفن 66973203 (20خط) تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار