امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3193
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد ‌به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا قزوه با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد ‌به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا قزوه با بیان اینکه جایگاه امروز شعر مذهبی و آئینی به عنوان یک هنر ناب دینی، بسیار برجسته است، چرا که این شعر از جان و دل شاعر متعهد ریشه می‌گیرد، اظهار داشت: اگر کسی ناشناخته وارد این حیطه شود آسیب‌پذیر می‌شود، حالا عده‌ای بدون پشتوانه،‌ شناخت و معرفت دست به خلق شعر می‌زنند که ماندگاری چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه شاعر باید برای سرودن شعر آئینی با دو بال احساس و اندیشه حرکت کند، ادامه داد: انقلاب اسلامی تمهیدی برای سرودن شعر فراهم کرد، به طوری که از جهت تنوع و کیفیت، شعر آئینی رشد داشته است.

داور جشنواره شعر کوثر اضافه کرد: در دهه اول انقلاب تنها به تعداد انگشتان دست شاعر آئینی وجود داشت اما در دهه سوم بیش از 100 شاعر آئینی ترکیب‌بند عاشورایی وجود دارد.

قزوه تاکید کرد: بعد از انقلاب، توجه به شعر آئینی پررنگ شده است، چرا که سلیقه مردم نیز به سمت این شعر گرایش یافته است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف سرودن اشعار آیینی انتقال پیام و مفاهیم دینی به مردم بوده است، گفت: امیدوارم در این جشنواره شاعران بتوانند به خوبی مانند گذشته انتقال‌دهنده پیام مدنظر، که همان سیره حضرت صدیقه طاهره است، باشند.

جشنواره شعر کوثر از برنامه‏های‏ جشنواره‏های میلاد کوثر همزمان با میلاد حضرت زهرا(س)، دهم اردیبهشت در مشهد برگزار می‏شود.

انتهای پیام/70005/ش/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها