امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31953
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مؤسسه فرهنگی هنری «روزگار نو» که از زمستان 1391 اقدام به برگزاری درس‌گفتارهایی در راستای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مؤسسه فرهنگی هنری «روزگار نو» که از زمستان 1391 اقدام به برگزاری درس‌گفتارهایی در راستای بازخوانی تاریخ اندیشه و هنرِ ایران و غرب نموده است، در ترم تابستان اقدام به برگزاری سلسله جلسات «روایت افق‌های فکری ایران معاصر» خواهد کرد.

بنابر این گزارش، روزگار نو در راستای «فهم وضعیت فکری ایران معاصر» تلاش کرده است تا زمینه‌ای را فراهم کند که نمایندگان جریان‌های مختلف فکری یا شخصیت‌هایی که به عنوان متفکران معاصر مطرح هستند، در این موسسه حضور پیدا کرده و بی‌واسطه به ارائه تفکر خود بپردازند تا مخاطبین با شنیدن سیر فکری هر فرد و طرح پرسش‌ها و سؤالات به ظرفیت‌های هر اندیشه برای مواجهه با مسائل ایران معاصر پی ببرند.

بنابر اعلام این موسسه از 26 مردادماه، آیت‌الله سیدان برای ارائه مکتب تفکیک، حجت‌الاسلام خسروپناه برای ارائه نوصدرایی، حجت‌الاسلام پیروزمند برای ارائه فرهنگستان علوم اسلامی قم، دکتر سلیمان حشمت و دکتر محمد رجبی برای ارائه اندیشه دکتر فردید و دیگر اندیشمندان و صاحب‌نظران در موسسه روزگار نو حاضر خواهند شد.

همچنین درس‌گفتارهای فلسفه تاریخ شیعه با حضور حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی میرباقری، تاریخ سینما با حضور مسعود فراستی، فلسفه سینما با حضور سید مهدی ناظمی و متن‌خوانی «هستی و زمان» هایدگر با حضور دکتر مهدی معین‌زاده برگزار خواهد شد.

در متن این موسسه برای برگزاری این دوره آمده است: در ایران کنونی ما اندیشمندان و اهالی فکر با گرایش‌ها و اختلاف‌نظرهای گوناگون حضور دارند اما متأسفانه عمده جامعه دانشگاهی و حوزوی، یا اطلاع چندانی از منظومه فکری هر اندیشمند ندارند یا اینکه با روایت‌های دست‌دومی و باواسطه ـ که اغلب مملو از سوءفهم و سوءبرداشت است ـ با اندیشمندان آشنا شده‌اند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این موسسه (www.roozegareno.net) مراجعه نمایند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار