امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31994
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اهم فعالیت‌های ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اهم فعالیت‌های قرآنی وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت حفاظ قرآنی گفت: حضور سه میلیون دانش‌آموز در طرح ملی حفظ قرآن در وزارت آموزش و پرورش نشان از کارآمدی فعالیت‌های قرآنی این وزارتخانه دارد زیرا برای جذب دانش‌آموزان و ایجاد علاقه در آنان نسبت به حفظ قرآن باید با برنامه‌ریزی حرکت کرد.

وی، تربیت دانش‌آموزان حافظ کل قرآن و جلوگیری از بازگشت آنان به بی‌سوادی قرآنی یا ترک حفظ را از اهم فعالیت‌های سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش خواند و تصریح کرد: برای گنجاندن مباحث حفظ قرآن کریم در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان آمادگی کامل داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان، رسالت وزارت آموزش و پرورش را تدریس روخوانی و روانخوانی در سطح عمومی دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: «دوره ‌ابتدایی» زمان آموزش مبانی مقدماتی قرآن کریم، «دوره راهنمایی» مقدمه آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم قرآن و «دوره متوسطه» زمان تدبر در آیات قرآن و به‌کارگیری عملی آنها در زندگی دانش‌آموزان است که این مراحل در برنامه‌ریزی‌های سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی  مد نظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در کتب درسی، آیات کوتاهی برای حفظ کردن به صورت توصیه‌ای گنجانده شده است اما برنامه اصلی برای رشد استعدادهای مشترک دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است تا تربیت قرآنی در مدارس نهادینه شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور، آموزش روخوانی و روانخوانی، مفاهیم و تدبر، عمل و انس  دانش‌آموزان با قرآن را مهم‌ترین اهداف وزارت آموزش و پرورش نامید و یاد آور شد: در این قالب، علاقه به حفظ آیات قرآن کریم نیز در میان دانش‌آموزان ترویج خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار