امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32008
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، زمین لرزه ای به بزرگی 6 ریشتر امروز یکشنبه شمال شرقی ژاپن را لرزاند. این زلزله درست در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، زمین لرزه ای به بزرگی 6 ریشتر امروز یکشنبه شمال شرقی ژاپن را لرزاند.

این زلزله درست در همان منطقه ویرانه ای رخ داد که دو سال و نیم گذشته شاهد وقوع یک زلزله و سونامی عظیم بود.

در زلزله امروز ژاپن گزارشی از خسارت و یا جراحت منتشر نشده است.

بر اساس این خبر، این زمین لرزه مدت زمان کوتاهی بعد از ظهر امروز رخ داد و کانون آن نیز در نزدیکی سواحل «حوزه میاگی» و در عمق 30 مایلی بستر دریا گزارش شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی ژاپن، این زمین لرزه بخش وسیعی را از جمله حوزه «فوکوشیما» و «ایواته» را به لرزش در آورد اما خطر وقوع سونامی وجود ندارد.

شرکت برق توکیو نیز که تاسیسات فوکوشیما دای - ایچی را مدیریت می کند، اعلام کرده است که هیچ مشکلی در تاسیسات هسته ای اش رخ نداده و هیچ قطعی برقی و یا تغییری در مانیتورهای نمایش دهنده پرتوهای رادیو اکتیو نیز اتفاق نیفتاده است.

بر اساس این خبر، در تاسیسات هسته ای فوکوشیما دای – ایچی بعد از وقوع سونامی مارس سال 2011 میلادی، چندین بار گدازش استوانه های سوخت اتمی در پی خرابی دستگاه های سرد کن و رها شدن تابش های خطرناک صورت گرفت و در حال حاضر ده ها تن آب به صورت روزانه برای تحت کنترل گرفتن رآکتورهای این تاسیسات استفاده می شود.

انتظار می رود که پایان بخشیدن به فعالیت این تاسیسات هسته ای دهه ها طول بکشد.

علاوه بر این، شرکت برق «توهوکو» نیز گزارشی از بروز مشکل در تاسیسات هسته ای خود در حوزه میاگی ارائه نکرده است.

در این خبر به مسدود شدن برخی جاده ها و توقف موقتی حرکت قطارها با هدف بررسی های ایمنی اشاره شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها