امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32009
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، راشد الغنوشی رئیس حزب النهضه تونس تاکید کرد که حزب تحت رهبری وی مخالف تغییر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، راشد الغنوشی رئیس حزب النهضه تونس تاکید کرد که حزب تحت رهبری وی مخالف تغییر دولت نیست بلکه تنها تغییر از راه انتخابات را قبول دارد.

الغنوشی با اشاره به اینکه تونس به کشوری دموکراتیک تبدیل شده تصریح کرد که تنها باید با روش‌های دموکراتیک دولت را تغییر داد نه با کودتا علیه مشروعیت صندوق‌های رای.

وی این اظهارات را در جمع هزاران تظاهرات کننده تونسی ایراد می‌کرد و افزود: معارضان صبر کردن تا انتخابات بعدی را رد می‌کنند چرا که از نتیجه آن می‌ترسند و اکنون به دنبال تغییرات غیرقانونی هستند.

شب گذشته هزاران تونسی در دفاع از دولت این کشور و علیه مخالفان در پایتخت تظاهرات برگزار کردند.

مخالفان در روزهای گذشته پس از ترور محمد البراهمی فعال سیاسی مخالف دولت، با برگزاری راهپیمایی خواستار استعفای علی العریض نخست وزیر شده بودند.

این درحالی است که جنبش النهضه (شاخه اخوان المسلمین در تونس) در سخنرانی شب گذشته تاکید کرده که مجلس و نخست وزیر خط قرمز است.

همزمان علی العریض نیز در نشست خبری درخواست مخالفان برای استعفا، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرده است.

جنبش النهضه اعلام کرده که دستکم 200 هزار نفر در این تظاهرات در میدان «القصبة» حضور داشته اند.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها