امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32019
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 51
امیر عبدالحسینی مدیر موزه هنرهای دینی امام علی (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره آثاری که از هنرمندان جنبش سقاخانه‌ای در گنجینه این ...

امیر عبدالحسینی مدیر موزه هنرهای دینی امام علی (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره آثاری که از هنرمندان جنبش سقاخانه‌ای در گنجینه این موزه موجود است گفت: در گنجینه موزه امام علی(ع) آثاری از سه هنرمند جنبش سقاخانه‌ای شامل پرویز تناولی، صادق تبریزی و ژازه طباطبایی وجود دارد که با توجه به نیاز نمایشگاه هنر سقاخانه‌ای این آثار را برای انتخاب در اختیار دبیر این نمایشگاه  خواهیم گذاشت.

وی افزود: علاوه بر گنجینه موزه امام علی(ع)،‌ چند اثر دیگر از هنرمندان جنبش سقاخانه‌ای در مطب-موزه دکتر سندوزی هم داریم که باید بررسی کنیم و اگر آثاری از هنرمندان این جنبش هنری در دیگر مراکز هنری مرتبط با سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران وجود دارد،‌ همه را فهرست بندی کنیم و برای انتخاب در اختیار دبیر این نمایشگاه بگذاریم.

وی افزود: با توجه به این که موزه هنرهای معاصر تهران گنجینه‌ای غنی از آثار هنرمندان جنبش سقاخانه را در اختیار دارد، در صورت نیاز از آثار برخی هنرمندان که در موزه امام علی(ع) و سایر مراکز دولتی و خصوصی است استفاده خواهد شد تا این نمایشگاه از نظر فراوانی و پراکندگی آثار هنرمندان متناسب باشد.

عبدالحسینی درباره زمان خریداری آثاری که از هنرمندان سقاخانه در گنجینه موزه امام علی(ع) موجود است توضیح داد: موزه امام علی(ع) خرید تازه‌ای نداشته است و آن چه موجود است مربوط به 10 سال گذشته است و طبق اسناد موزه، از خود این هنرمندان خریداری شده است.

به گزارش فارس، موزه هنرهای دینی امام علی(ع) هم‌اکنون در طبقه هم کف نمایشگاهی از آثار گنجینه خود را با موضوع «امام علی(ع)» به نمایش گذاشته است و در طبقه بالا نیز میزبان نمایشگاه اسماءالحسنی است که تا پایان ماه مبارک رمضان برپاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها