امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32043
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 66
میکائیل دیانی قائم‌مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌ اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

میکائیل دیانی قائم‌مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌ اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به شرایط دانشگاهی کشور در دوران اصلاحات، گفت:‌ در دوران دولت اصلاحات دانشگاه به عنوان ابزاری برای اعمال قدرت استفاده می‌شد و مسئولان وقت به دنبال آن بودند تا فضای عقلانیت را از دانشگاه دور کنند.

وی افزود: با این وجود چند سالی است که فضای علمی در دانشگاه‌های کشور حکمفرما شده است و نشاط سیاسی در دانشگاه‌ها جریان دارد، رشد 11 برابری تولید علم کشورمان نسبت به متوسط جهانی دلیلی بر این مدعا است.

میکائیل دیانی پیرامون ویژگی‌های وزیر علوم دولت آینده نیز گفت: وزارت علوم کسی را می‌خواهد که متعهد، متخصص و زمان‌شناس باشد و به گونه‌ای عمل کند تا فضای دانشگاه روند نشاط سیاسی خود را ادامه دهد.

قائم‌مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌ اسلامی دانشجویان مستقل، خاطرنشان کرد: یکی از آفت‌هایی که روند پیشرفت علمی کشور را متوقف می‌کند روی کارآمدن وزیر علوم سیاسی‌کاری است که با فضای دانشگاه و فضای علمی کشور ارتباط کمتری داشته باشد.

به گفته وی، در حقیقت سیاسی‌کردن وزارت علوم همان‌قدر سم است که سیاسی‌کار شدن دانشجویان می‌تواند برای جامعه سم باشد و ما نباید به دنبال یک وزیر علوم سیاسی‌کار باشیم.

وی در پایان سخنان خود، اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم دوباره در فضای دانشگاه اتفاقات تلخی مانند 18 تیر 78 بیفتد و روحانی باید از گماشتن تندروهای اصلاح‌طلب در مسند وزارت علوم خودداری کند چرا که در غیر این صورت اقدام وی در تقابل با شعار اعتدال است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار