امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32059
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است: معاون نخست وزیر لیبی استعفا کرد عوض البرعصی، معاون نخست ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است:

معاون نخست وزیر لیبی استعفا کرد

عوض البرعصی، معاون نخست وزیر موقت لیبی شنبه شب استعفای خود را از دولت این کشور به دلیل نداشتن اختیارات کافی برای انجام وظایف خود اعلام کرد.

وی در باره دلیل استعفای خود گفت: دولت با ندادن اختیارات کافی به نمایندگان نخست وزیر موقت با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه است و این گونه همه تلاش‌هایی که دولت انجام می‌دهد با مانع روبه رو می‌شود و نمی‌تواند به مسئولیت خود در وخامت اوضاع امنیتی در لیبی و به خصوص در بنغازی بپردازد.

البرعصی گفت: از زمان تشکیل دولت موقت برای بهبود اوضاع معیشتی مردم و ساختن نهادهای دولت و در راس آن ارتش، پلیس و دستگاه اطلاعات تلاش کردیم و به دنبال این بودم که بودجه‌هایی به شوراهای محلی اختصاص یابد اما هم این تلاش‌ها بی پاسخ ماند.

تاریخ برگزاری انتخابات موریتانی تعیین شد

دولت موریتانی حکمی را مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهر در دوازدهم اکتبر آتی تصویب کرد.

محمد یحیى ولد محمد حرمه وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی دولت موریتانی گفت: دولت تصمیم گرفت که دور اول انتخابات در دوازدهم اکتبر (بیستم مهر ماه) و دور دوم در بیست و ششم همان ماه برگزار شود.

وی افزود: ساز و کار برگزاری شفاف و معتبر انتخابات فراهم است.

این در حالی است که ائتلاف احزاب معارض دموکراتیک در موریتانی که شامل 10 حزب سیاسی در این کشور است اعلام کرد که همه تلاش خود را برای به شکست کشاندن روند برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهر موریتانی خواهد کرد.

ائتلاف معارضان موریتانی به طور یکپارچه در تصمیم خود برای تحریم انتخابات جدی است.

آمریکا نتایج انتخابات زیمبابوه را نامعتبر خواند

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نتایج انتخابات زیمبابوه را که حاکی از پیروزی رابرت موگابه، رئیس جمهور ضد استعمار این کشور بود نامعتبر خواند.

کری در بیانیه ‌ی با اشاره به تقلب گسترده در انتخابات زیمبابوه، اعلام کرد آمریکا فکر نمی کند نتایجی که امروز اعلام شد، بیانگر اراده مردم زیمبابوه باشد.

این بیانیه افزود: این انتخابات فرصتی بود تا زیمبابوه در مسیر دموکراسی حرکت کند و به سوی رشد و موفقیت برود اما ناظران ملی و منطقه‌ای از تقلب گسترده در انتخابات گزارش داده‌اند.

آفریقای جنوبی از احزاب زیمبابوه خواست نتایج انتخابات را بپذیرند

جاکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی امروز یکشنبه انتخاب مجدد رابرت موگابه را به عنوان رئیس جمهور زیمبابوه تبریک گفت و از همه احزاب این کشور خواست نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور را بپذیرند.

زوما گفت: همه احزاب زیمبابوه نتیجه انتخاباتشان را که ناظران انتخاباتی از آن به عنوان «انعکاس خواست و اراده مردم» یاد می‌کنند، بپذیرند.

آفریقای جنوبی و کشورهای جنوب آفریقا هیئت‌های ناظر بر انتخابات به زیمبابوه اعزام کرده بودند.

در پی ترور البراهمی بخش گردشگری تونس از رونق افتاده است

مقامات بخش گردشگری تونس اعلام کردند پس از ترور محمد البراهمی نماینده معارض مجلس موسسان تونس، شماری از گردشگران خارجی رزرو هتل‌ها در تونس را لغو کرده‌اند.

این مسئولان ابراز نگرانی کردند که بخش گردشگری تونس در بهترین فصل گردشگری سال، با رکود مواجه شود.

کاهش سفر گردشگران به تونس در مدت باقیمانده از فصل تابستان ضربه‌ای شدید به بخش گردشگری تونس محسوب می‌شود که از زمان انقلاب 14 ژانویه 2011 به دنبال بهبود تدریجی است.

تظاهرات مخالفان توگو در اعتراض به نتایج انتخابات

یک هزار نفر از هواداران احزاب معارض در توگو با برپایی تظاهرات در لومه، پایتخت این کشور به نتایج اولیه انتخابات پارلمانی 25 ژوئیه این کشور تظاهرات کردند.

در این انتخابات حزب اتحاد برای جمهوری، حزب حاکم، اکثریت مطلق آرا را کسب کرده است.

بر اساس نتایجی که کمیسیون مستقل انتخابات ملی توگو اعلام کرد اتحاد برای جمهوری 62 کرسی از مجموع 91 کرسی را کسب کرده است.

ائتلاف اصلی احزاب مخالف توگو موسوم به «بیایید توگو را نجات دهیم» با تصاحب 19 کرسی جایگاه دوم را و رنگین کمان، ائتلاف دیگر مخالفان نیز شش کرسی را کسب کرده است.

پادشاه مغرب در پی اعتراضات مردمی دستور تحقیق درباره عفو یک تبعه اسپانیایی مجرم را صادر کرد

محمد ششم پادشاه مغرب دستور تحقیق کامل درباره موضوع عفو حدود پنجاه زندانی اسپانیایی در مغرب را صادر کرد.

پادشاه مغرب هفته گذشته حدود 50 تبعه اسپانیایی زندانی در مغرب را عفو کرد اما آزادی یکی از آنها که به حدود 11 کودک تجاوز کرده بود خشم مردم مغرب را به همراه داشت.

دفتر پادشاهی مغرب با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که هرگز در جریان جرایم تبعه اسپانیایی نبوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها