امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32067
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در نامه‌ای با عنوان «اطلاق عنوان صنوف دولتی ،آدرس غلط برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در نامه‌ای با عنوان «اطلاق عنوان صنوف دولتی ،آدرس غلط برای انحراف اذهان از واقعیت ها» از روسای صنوف خواست تا در یک جلسه دلایل تغییرات غیرقانونی اساسنامه را از هیئت مدیره و مدیرعامل جویا شوند.

در بخشی از نامه آمده است: روسای محترم صنوف؛استدعا دارم قبل از هر اقدام دیگری،یکبار برای همیشه در یک جلسه داخلی از هیئت مدیره و مدیرعامل خانه دلائل این حجم از تغییرات غیر قانونی در اساسنامه که در طول این سالها رخ داده، بخصوص تغییرات عجیب و غریب در اساسنامه سال 87 را جویا شده و بخواهید بیان کنند، علت این همه اصرار و پافشاری آنها برای ادامه مسیر گذشته برای چیست ؟
متن کامل نامه به شرح ذیل است:
بنام خدا
اطلاق عنوان صنوف دولتی ،آدرس غلط برای انحراف اذهان از واقعیت ها

خانه سینما دوران پر فراز و نشیبی را در حال گذار است و متاسفانه در این دوران دایه‌های دلسوزتر از مادر از فرصت غبارآلود فضای حاکم برای پوشش تصمیمات غیر قانونی خود و همچنین پنهان کردن اسامی افراد موثری که مسببان اصلی خسارات فراوان بر این نهاد بوده‌اند ، سوءاستفاده کرده و می‌کنند.چندی پیش برخی از اهالی خانه سینما در اعتراض به تعطیلی خانه و اتفاقات در حال وقوع بر آن، طی تجمعی مراتب ناخرسندی خود را به اشکال و الحان مختلف بیان نمودند. متاسفانه در گفتگوهای برخی از آنها و قاطبه هیئت مدیره،صنوف قانونی به عنوان عوامل دولت و یکی از مسببان آن وقایع معرفی شده و می‌شوند. این تحلیل به اعتقاد من از بنیاد بی‌اساس بوده و تنها یک آدرس غلط تلقی می‌گردد. آدرسی که از ناحیه همان دایه‌های دلسوزتر از مادر و به همان دلایلی که ذکر شد، طراحی و تبیین گردیده ؛ چرا که هیچ عضو با شرفی در خانه سینما از تعطیلی خانه صنفی خود  خرسند نشده و بهره ای نخواهد برد؛ الا کسی که......،در انتها خواهم گفت.

پرواضح است که این نشانیِ گمراه‌کننده ، برای پنهان کردن دلائل و عوامل موثر در رسیدن خانه سینما به نقطه کنونی ست. تا زمانیکه علل ، نفرات موثر در وقوع این حادثه تلخ (تعطیلی خانه سینما) بررسی و شفاف سازی نگردد ، تمامی موضع گیری ها و تحلیل های پیرامونی آن ، متاثر از فضایی خواهد بود که سایه نشینان سینما به کمک شرکای دولتی خود پدید آورده اند.

دربخشی از نامه آمده است: علیرضا داود نژاد عزیز ،پرویز خان پرستویی ،آقای فرهادی گرامی ،خانم مهتاب کرامتی ،روسای محترم صنوف ؛ استدعا دارم قبل از هر اقدام دیگری ، یکبار برای همیشه در یک جلسه داخلی از هیئت مدیره و مدیرعامل خانه دلائل این حجم از تغییرات غیر قانونی در اساسنامه که در طول این سالها رخ داده، بخصوص تغییرات عجیب و غریب در اساسنامه سال 87 را جویا شده و بخواهید بیان کنند، علت این همه اصرار و پافشاری آنها برای ادامه مسیر گذشته برای چیست ؟ این حق شماست که بدانید آیا هیئت مدیره خانه از این تغییرات غیر قانونی اطلاعی داشته وگامی برای اصلاح انها برنداشته اند یا اساسا بی اطلاع بوده و در این مدت تنها بر طبل تو خالی کوبیده است؟

وقتی که فراخوان هیئت مدیره را اجابت می کنید و برای حفظ خانه تجمع برپا کرده و از اعتبار حرفه‌ای و اجتماعی خودتان در منظر مردم و رسانه‌ها که برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهدشد ،هزینه می کنید به نظرم این حق شماست که بدانید که چرا علیرغم قید مصرح در اساسنامه های اول (سال66) ، اساسنامه دوم (سال 72 که ثبت قانونی شده) و دیگر اساسنامه ها بجز اساسنامه ششم(سال87) ،مبنی بر اینکه هرگونه تغییرات در اساسنامه باید قبل از ارائه به ثبت شرکتها به تایید وزارت ارشاد برسد ،این روند قانونی طی نمی‌گردد و در عوض با مجاب کردن یکی ازکارشناسان ثبت( بخوانید با روشهای متعارف) نسبت به ثبت غیرقانونی تغییرات مذکور اقدام می‌نمایند؟ باید بدانید که در اساسنامه اصلاح شده در سال 87 بنیاد هرگونه نظارت وزارت ارشاد بر فعالیتهای خانه‌سینما از اساس  برچیده شده و آغاز حکومتی خودمختار در خانه سینما که به هیچ نهاد و دستگاهی پاسخگو نیست ، عملا اعلام می گردد.این تغییرات که بعدها سندی شد برای کلید خوردن سناریوی تعطیلی خانه‌سینما توسط معاونت سینمایی وقت،در دوران مدیریت کدام عزیز و کدام هیئت مدیره نازنین روی داده است؟ کدام مجمع عمومی زیر این سند خیانتِ علیه صنوف را امضاء کرده است؟ اعضاء کمیته 3 نفره ای که در آن مقطع مامور به پیگیری و خاتمه سناریوی تعطیلی خانه سینما شدند ، استدعا داریم اسامی آنها و گزارش عملکردشان اعلام عمومی گردد. استدعا دارم اسامی کسانی که با گزارش به یکی از نهادهای امنیتی و با طرح موضوعی کاملا خصوصی در مورد یکی از بازیگران محترم سینما باعث توقیف گذرنامه و مانع سفر ایشان و خروج وی از کشور شدند ، چه کسانی بوده و چگونه می توان باور کرد امروز حامی صنف و اعضاء صنوف باشند؟

در بخش دیگری از نامه آمده است: روسای محترم صنوف! آیا خود شخصا 4 اساسنامه تغییر داده شده را با اساسنامه اول (که مبنای تاسیس بوده ) و اساسنامه سال 72 قیاس نموده اید؟ آیا اساسنامه ای را که اصرار به تشکیل مجمع عمومی 6 مرداد بر اساس آن داشتید ، تفاوتهای فاحش ، واضح و حقوقی آن با دو اساسنامه فوق الذکر را می دانید ؟ یا فقط بر اساس پیمان همراهی با هیئت مدیره بیانیه آنرا امضاء کرده اید؟ آیا از وکیل مدافعتان هیچ پرسیده اید که طی این سالها چه می کرده و چرا این رویه های غیر قانونی را به هیئت مدیره متذکر نشده است؟ از این دست تغییراتِ ظاهرا بی دلیل و اتفاقی ، الی ماشاءلله به وفور در اساسنامه که البته بهتر است بگوییم دفتر مشق برخی از هیئت مدیره های ادوار گذشته ، به وفور به چشم می خورد. تغییراتی که در طول این سالها در اساسنامه روی داده و از طرفی اتخاذ استراتژی تقابل با معاونت های سینمایی، متاسفانه آگاهانه و عامدانه زمینه را برای حضور تمام قد دولت در خانه سینما فراهم آورد؛ که البته برخی اختلافات سلیقه ای و شخصی با افراد نیز بر دامن زدن به این وقایع تلخ افزود، اما باید بدانیم که آنها تنها شرط کافی بودند برای حدوث وضع حاضر، نه شرط لازم.
این روزها عده ای از اهالی خانه سینما به تصمیمات غیرقانونی هیئت مدیره و مسیر طی شده توسط آنان، اعتراض جدی داشته و درجهت استقلال صنوف خود اقداماتی نیز نموده اند که به خدای لاشریک بر حق تمامی اعضاء جفا کرده اید اگر به جای بررسی و تحلیل رفتارهای نابخردانه و غیرقانونی گردانندگان خانه ،یک سویه آنها ( صنوف قانونی ) را به اقدام علیه خانه خود متهم کنید.

منصف باشیم و بپذیریم سناریویی که تحت لوای دفاع از حیثیت و اعتبار خانه نوشته شد ،مسیر غلطی بود که تمامی اهالی خانه را به سمت باتلاق کنونی سوق داده است.

به لطف پروردگار و همچون مَثلِ قدیمی ماه و ابر ، بی شک در آینده ای نزدیک بر همگان آشکار خواهد شد که متاسفانه احدی از اعضاء خانه سینما با پذیرش ماموریتی ، نان را به نرخ روز معامله کرد و به همه ساکنین خانه خیانت نمود و نهایت خانه را به سمت اضمحلالِ از درون ، سوق داد.که با تاسف فراوان باید بگویم..... بگذریم.

در پایان ذکر چند سوال دیگر ضروری به نظر می‌آید:

- علت این همه پافشاری هیئت مدیره خانه سینما مبنی بر ادامه مشی غلط گذشته چیست؟

- چرا هیئت مدیره با اشرافی که بر تخلفات متعدد خانه سینما داشت ، با یک استعفای زود هنگام و البته داوطلبانه ، بر سناریوی تعطیلی خانه مهر باطل نزد؟

- به چه دلیل هیئت مدیره تخلفات متعدد خانه سینما در عملکرد این سالها را هیچ گاه شفاف به روسای صنوف اعلام نکرد تا آنها بتوانند با آگاهی و استقلال کامل ادامه مسیر را خود انتخاب کنند؟

- آیا شما هم شنیده اید که هیئت مدیره پلان به پلان سناریویی را اجرا می کند که طراح آن، توافق کرده در ازای بازگشایی خانه سینما توسط گروه فعلی...........!!! بگذریم ، بماند برای بعد.

پروردگارا  ، همانطور که وعده داده ای ، مکرِ مکاران را به خودشان بازگردان.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها