امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32118
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المصریه»، «جریان تغییر و آزادی مسالمت آمیز» و 19 نهاد حقوق بشری مصری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المصریه»، «جریان تغییر و آزادی مسالمت آمیز» و 19 نهاد حقوق بشری مصری خواستار مخالفت با انتخاب «رابرت فورد» به عنوان سفیر ایالات متحده در مصر شدند.

این جریان و نهادهای حقوق بشری مصری تأکید کردند که با توجه به سابقه فورد در دیگر کشورهای منطقه و معروفیت او به عنوان عامل جنگ های عراق و سوریه و الجزائر حضور او نقش فتنه گرانه «آن پترسون» سفیر ایالات متحده در مصر را اینبار به همراه خشونت تکرار خواهد کرد.

جریان ها و احزاب مصری تأکید کردند که از سال 2006 تا 2008 که فورد در الجزائر حضور داشته عملیات‌های تروریستی در این کشور چند برابر شده بود و بعد از به عهده گرفتن مسئولیت سفارت آمریکا در سوریه نشانه‌هایی از دست داشتن وی در تشکیل و تقویت ارتش آزاد در این کشور وجود داشته است.

جریان تغییر و آزادی مسالمت آمیز همچنین تأکید کرد که نقش یک سفیر نباید اطلاعاتی و باشد بلکه باید منجر به عمق بخشیدن به روابط دو کشور و ایجاد تفاهم شود.

پیشتر اخباری مبنی بر احتمال انتخاب رابرت فورد به عنوان سفیر آمریکا در مصر منتشر شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها