امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32121
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یواس ای تودی»، نسخه‌ای از اسنادی که یو اس ای تودی به آن دست پیدا کرده است، نشان می‌دهد که مأموران «اف ی آی» ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یواس ای تودی»، نسخه‌ای از اسنادی که یو اس ای تودی به آن دست پیدا کرده است، نشان می‌دهد که مأموران «اف ی آی» به خبرچین‌ها و جاسوسان خود در سال 2011 اجازه دادند هزاران مرتبه قانون‌شکنی کنند.

طبق اسناد جدید فاش‌ شده، پلیس اف بی آی در سال 2011، به خبرچین‌های خود اجازه دادند دستکم 5 هزار و 658 مرتبه قانون‌شکنی کنند.

وزارت دادگستری آمریکا به مأموران اف بی آی دستور داده بود تا با استفاده از خبرچین‌های خود، مجرمان را بیش از یک دهه دنبال کنند.

این اسناد فاش شده نشان می‌دهد که مأموران اف بی آی به طور میانگین مجوز ارتکاب 15 جرم در روز را در سال 2011 به خبرچین‌های خود داده بودند که این جرایم شامل خرید و فروش مواد مخدر و دیگر جرایمی چون رشوه‌دهی به مقامات دولتی و توطئه سرقت می‌شد.

مقامات اف بی آی پیشتر مدعی شده بودند که اجازه قانون شکنی به جاسوسان خود واجب است و بخشی از سازمانهای جنایی تحقیقاتی است.

روزنامه یواس ای تودی به نسخه‌ای از گزارش 2011 اف بی آی دست پیدا کرده است. در این گزارش نوع جرایمی که این سازمان انجام داده مشخص نشده است و هیچ اشاره ای به اینکه تا چه اندازه این جرایم جدی بوده است، نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها