امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32125
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فارین پالیسی در ضمن یکی از گزارش‌های خود تحت عنوان «جهادی‌های چشم‌ آبی»، که به حضور نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فارین پالیسی در ضمن یکی از گزارش‌های خود تحت عنوان «جهادی‌های چشم‌ آبی»، که به حضور نیروهای تروریست سلفی متولد اروپا در سوریه اختصاص دارد، تصریح کرد: افراطی‌گری مذهبی جهادی‌ها [سلفی‌ها]، تجربه نظامی آنها در سوریه و توان آنها در مسافرت آزادانه در اروپا و ایالات متحده می‌تواند خطری مرگ‌بار از پی داشته باشد.

در این خصوص، «متیو اولسن»، مدیر مرکز ملی مقابله با تروریسم ایالات متحده تصریح کرد: «سوریه به میدان نبرد اصلی جهادی‌ها در جهان تبدیل شده و نگرانی‌هایی در خصوص بازگشت این جهادی‌ها به اروپای غربی و احتمالا ایالات متحده ایجاد کرده است.»

بنابراین گزارش، پدیده جهادی‌گری اروپایی که به‌صورت سیل به‌سوی سوریه جاری شده است، توجه آژانس‌های امنیتی غربی را به خود جلب کرده است. آنها در هراس‌اند که این جهادی‌ها پس از بازگشت به خانه چه‌کار خواهند کرد؟

بر اساس اظهارات برخی مقامات اطلاعاتی غربی، تعداد غربی‌هایی که اکنون در سوریه مشغول به نبرد هستند بیش از تعداد آنها در عراق، افغانستان، سومالی یا یمن است. بنابر آمار موجود، 600 تا 1000 اروپایی در سوریه مشغول به جنگ هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها