امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3216
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 162
نادر قدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: پیرو پیگیری‌های این ...

نادر قدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: پیرو پیگیری‌های این اتحادیه برای ملاقات گروهی از ناشران با ریاست محترم جمهوری مبنی بر حل مشکلات صنعت چاپ و نشر کشور، امروز جلسه‌ای برپا شد.

وی اضافه کرد: این جلسه 5/2 ساعت با حضور حدود 40 ناشر که به عنوان نمایندگان تشکل‌های صنعت نشر به شمار می‌روند و اعضای هیئت مدیره ناشران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد، معاونت امور مالیاتی سازمان اقتصاد و دارایی و مدیرکل امور کتاب وزارت ارشاد بر پا شد.

قدیانی ادامه داد: همه گروه‌های حاضر مشکلات نشر را با شخص رئیس جمهور در میان گذاشته و مطرح کردند که از جمله این مشکلات می‌تواند به معافیت مالیاتی کتابفروشان، معافیت مالیاتی ناشران، کاربری فرهنگی، اهدای تسهیلات وام کم بهره، کمک و ایجاد شهرک چاپ و انبار ناشران اشاره کرد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران گفت: رئیس جمهور با نگاه مثبت دستورات لازم را برای حل مشکلات صنعت چاپ و نشر کشور صادر کرد و قرار شد کارگروهی متشکل از وزارت امور و اقتصاد دارایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برای گروهی از مشکلات تشکیل گردد و بقیه موارد به همین شیوه پیگیری خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: رئیس جمهور درباره تعرفه واردات کاغذ گلاسه و کاغذ تحریر نیز دستورات لازم را صادر کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها