امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32209
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 80
عبدالحمید ثامنی مسئول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

عبدالحمید ثامنی مسئول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با ضرورت پیگیری پیشرفت‌های علمی کشور، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود پس از انتخابات و در مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور به پیگیری مسائل اقتصادی و علمی تاکید کرده و فرمودند که پیشرفت‌های علمی باید مستمر باشد.

وی افزود: دانشگاهی که پویا باشد می‌تواند به لحاظ علمی مولد بوده و مشکلات صنعت را برطرف کند.

ثامنی ادامه داد: در زمان اصلاحات دانشگاه‌ها از بحث علمی دور و سیاست‌زده شده بودند، به طوری که برخی تشکل‌های دانشجویی به شاخه جوانان برخی احزاب تبدیل شدند و دانشگاه به سمت علم حرکت نکرد، ولی در دولت دهم با وجود مشکلات فراوان دانشگاه‌ها به مسیر خود بازگشته و تولیدات علمی رشد صحیحی داشتند.

ثامنی گفت: این عزم باید مداوم باشد و نباید قطع شود همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر دولت و مسئولان به خارج از کشور امید داشته باشند دچار کاستی می‌شویم.

مسئول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: برای خودکفایی جز از طریق دانشگاه‌ها مسیر دیگری نیست و اگر دانشگاه سیاست‌زده داشته باشیم نمی‌توانیم به خودکفایی برسیم. البته باید نشاط سیاسی بر دانشگاه‌ها حاکم باشد ولی اگر کسانی که بر سکان وزارت علوم می‌نشینند باعث سیاست زدگی در دانشگاه شوند، خودکفایی منجر نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار