امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3226
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 260
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، امروز جمعه ۶ اردیبهشت ماه گالری‌‌های تهران نمایشگاه‌های تازه‌ای را افتتاح می‌کنند.   گالری شیرین ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، امروز جمعه ۶ اردیبهشت ماه گالری‌‌های تهران نمایشگاه‌های تازه‌ای را افتتاح می‌کنند.
 
گالری شیرین
 
«انسان و فرشتگان» عنوان نمایشگاه تازه گالری شیرین است که امروز ۶ اردیبهشت‌ماه گشایش خواهد یافت.

این نمایشگاه شامل آثار حجت امانی است که در این نمایشگاه 20 اثر از مجموعه «انسان و فرشتگان» را که طی چهار سال گذشته خلق کرده است، به روی دیوار می‌برد.

امانی در این آثار از تکنیک ترکیب مواد استفاده کرده و تلاش کرده است با نقدی به زندگی ماشینی انسان‌های امروزی، آرزوها و صفات خوبی را که کمرنگ شده‌اند، یادآوری کند.

علاقه مندان برای دیدن آثار این هنرمند می‌توانند از ششم تا هفدهم اردیبهشت به گالری شیرین واقع در خیابان 18، خیابان ولنجک مراجعه کنند.
 
 گالری سین
 
گالری سین هفته اردیبهشتی خود را با نمایش عکس‌هایی از امیرحسین حشمتی آغاز خواهد کرد.

عنوان این نمایشگاه «پنجره‌های آرام» است که شامل ۲۷ قطعه عکس غیر مستند می‌شود.

حشتمی در هفتمین نمایشگاه انفرادی خود آثارش را در اندازه‌های مختلف از جمله ۴۵×۳۰، ۹۲×۶۰ و ۱۳۲×۶۰ سانتیمتر به صورت چاپ روی کاغذ لاستر به روی دیوار می‌برد.

امیرحسین حشمتی متولد ۱۳۴۰ تهران و دارای کارشناسی مهندسی برق است. او عکاسی را از ۱۲ سالگی آغاز کرده و از سال ۸۷ در نمایشگاه‌های عکس انفرادی و گروهی حاضر بوده است. پرداختن به عکاسی «آبستره‌ طبیعت» و برپایی چند نمایشگاه انفرادی در گالری‌های والی، آرا، دی، آن و شیرین را نیز در کارنامه خود دارد.

نمایشگاه آثار امیرحسین حشمتی امروز ساعت ۱۶ گشایش خواهد یافت و تا ۱۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ ادامه دارد.
گالری سین پنجشبه‌ها تعطیل است.

گالری سین، شهرک غرب، خیابان هرمزان، پیروزان‌جنوبی، کوچه‌ دوازدهم، پلاک ۱۶ واقع شده است.
 
گالری الهه
 
گالری الهه نمایشگاه این هفته خود را به مجموعه‌ای از آثار نقاشی هفت هنرمند نقاش اختصاص داده است.

این نمایشگاه با عنوان «نگاه نخست» آثاری از باسم الرسام، پگاه جعفری، حامد آقایی، علیرضا پوستین دوز، فرزانه خادمیان، منصوره رضایی و مینا پورکرمی را به نمایش می گذارد.

نمایشگاه نگاه نخست امروز جمعه ۶ اردیبهشت‌ماه در گالری الهه افتتاح می‌شود و تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه برپاست.

 علاقه‌مندان می‌توانند همه‌ روزه به‌ جز جمعه‌ها، از ساعت ۱۶ تا ۲۰  از این آثار در گالری الهه به نشانی  بلوار آفریقا (جردن)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، کوچه گلفام، انتهای کوچه سمت راست، بن‌بست امینی، پلاک 3 دیدن کنند.
 
گالری گلستان
 
گالری گلستان امروز ۶ اردیبهشت‌ماه میزبان آثار نقاشی راشین قربی است.

مدیر گالری گلستان درباره این نمایشگاه گفته است: «آدم ها در اندرونی ... یعنی در خانه‌ها، مهمانی‌ها، آرایشگاه ها ، جور دیگری هستند و متفاوت با آنچه که در خیابان‌ها دیده می‌شوند.  تهران شهر غریبی است، راشین قربی که دیدی پر از طنز و در عین حال گزنده دارد این تفاوت را به ما نشان میدهد.»

این نمایشگاه تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه در گالری گلستان واقع در دروس، خیابان شهید کماسایی، پلاک ۳۴ ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند از شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.
 
گالری آران
 
«امروز خورشید را دید» عنوان نمایشگاهی از آثار هادی علیجانی است که امروز ۶ اردیبهشت‌ماه در گالری آران برپا می‌شود.

 این نمایشگاه تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از آن، همه‌ روزه به‌ جز جمعه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ به گالری آران واقع در خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۲مراجعه کنند.
 
گالری لاله
 
گالری لاله امروز ۶ اردیبهشت‌ماه میزبان نمایشگاهی از آثار مجسمه سازان، با عنوان حجم به روایت ۶ خواهد بود. این نمایشگاه تا۱۶ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌ روزه از ساعت ۹ تا ۱۹ برای بازدید از این آثار به گالری لاله واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله مراجعه کنند.
 
گالری راه ابریشم
 
گالری راه ابریشم که تنها گالری تخصصی در زمینه برپایی نمایشگاه‌های عکس است، روز جمعه 6 اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه عکسی با عنوان «دومینو» خواهد بود.

علی ناجیان و رامیار منوچهرزاده در یادداشتی درباره این نمایشگاه مشترک نوشته‌اند:

«دومینو تصویر ترس‌هایی ا‌ست که بر ما رفته در زمانه‌ پر از تهدید و التهاب تاریخ‌مان. روایتی‌ است از تجربه‌های گذشته‌ پشت سر و هراس آینده‌ هنوز نرسیده. ترکیبی ا‌ست از وحشت و رنجی که به ناچار دوباره روزی، جایی، چون آوار بر سرمان می‌ریزد. شاید کابوس انتظار اتفاق بهتر باشد از خود اتفاق. این‌جا خاورمیانه است، زندگی کردن راحت نیست و تاریخش پر است از جنگ.

نتوانستیم ناظر بی‌غرض باشیم. هر یک از این بازسازی‌ها نشانی از ما در خود دارد. یک‌بار آماده  مرگ بودیم، یک‌بار در حال گریز و یک‌بار بر بستر جسد، ترس‌مان را به خشم بدل کردیم. میدان نبرد جای ما نبود، شاید آینده‌ نزدیک ما باشد؛ ولی تجربه‌ جنگ، تجربه‌ هر دوی ما بود، تجربه‌ همه‌ ماست.»

این نمایشگاه تا 23 اردیبهشت‌ماه در گالری راه ابریشم ادامه دارد.

علاقه‌مندان برای بازدید از آثار این نمایشگاه می‌توانند از روز  شنبه تا چهارشنبه ساعت 15 تا 19 و پنجشنبه‌ و جمعه از 16 تا 20 به گالری راه ابریشم واقع در خیابان شهید لواسانی غربی (فرمانیه)، نبش فروشگاه شهروند، شماره 103 مراجعه کنند.
 
گالری اثر
 
گالری اثر نیز این هفته ۳۰ فروردین‌ماه نخستین نمایشگاه خود را در سال جدید برپا می‌کند که به نمایش آثار گلناز طبیب زاده با عنوان «جعبه پاندورا» اختصاص دارد.

طبیب زاده از سه سال پیش، فعالیت خود را روی مجموعه «جعبه پاندورا» آغاز کرده و در این نمایشگاه آثاری را با تکنیک میکس مدیا روی بوم در سایزهای متفاوت ارایه داده است. او در این مجموعه، معیارهای از پیش تعیین شده جامعه را به چالش کشیده و می‌کوشد تا به وسیله آشکار کردن لایه‌های متفاوت و اصلاح شده افراد، طبیعت حقیقی آنان را فاش کند.

نمایشگاه نقاشی «جعبه پاندورا » تا  18 اردیبهشت 92 در گالری اثر واقع در خیابان ایرانشهر ،خیابان بر فروشان ،پلاک 16دایر خواهدبود و علاقه‌مندان می‌توانند روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 11 تا 20 و جمعه ها از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.
 
گالری شکوه
 
گالری شکوه در تازه‌ترین نمایشگاه خود جمعه ۳۰ فروردین‌ماه پذیرای نمایشگاهی از آثار نوشین زرنانی خواهد بود.

نوشین زرنانی در نمایشگاهی از آثار نقاشی، حجم و ویدئو آرت خود؛ ۱۲ نقاشی با تکنیک میکس مدیا در سایز‌های متفاوت از ۱۰۰ در ۱۱۰ سانتی متر تا ۳۰۰ در ۱۷۰ سانتی متر را به معرض تماشا خواهد گذاشت. او از کلاه آهنی و لباس رزم به عنوان نمادی از قدرت استفاده کرده و این نشانه‌ها را در تقابلی دو سویه با سلف پرتره‌هایش قرار داده، وی در کنار تابلوهای نقاشی از هشت اثر حجمی با فرم کلاه‌های آهنی، نیز برای القا بهتر سوژه به مخاطب بهره گرفته، این نمایشگاه ماحصل دو سال کار مداوم هنرمند است تا با فضای شاعرانه و زنانه آثار، المان‌هایی را ترکیب نماید تا عنصر قدرت را به چالش بکشد.

دو ویدئو آرت که براساس همین موضوع ساخته شده‌اند ازآثار دیگر زرنانی در این نمایشگاه است که عوامل قدرت، چون نخ تسبیحی این آثار را به هم متصل کرده است.

نمایشگاه نگهبان چشمه تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت در گالری شکوه واقع در خیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان امیر نوری، پلاک ۱۹ دایر است و علاقه مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۴ تا ۸ بعد از ظهر از این آثار دیدن کنند.
 
 
گالری ساربان
 
گالری ساربان همچنان میزبان نمایشگاه آثار «خط منقش» است که این نمایشگاه تا ۹ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

نمایشگاه «خط منقش» شامل ۲۲ اثر از ۱۰ هنرمند است؛ پیمان پیروی، علیرضا جوادی، روح اله حسین‌زاده، هادی روشن ضمیر، علیرضا سعادتمند، غلامحسین فرخ نسب، عظیم فلاح، علی گنجی، مهرداد مشهور و سعید نقاشیان هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند که هرکدام با ۲ تا ۳ اثر در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۹ اردیبهشت همه روزه بجز سه شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید از این آثار به گالری ساربان واقع در در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، پلاک ۸ مراجعه کنند.
 
موزه هنرهای معاصر تهران
 
گالری‌های موزه هنرهای معاصر تهران نیز همچنان در اختیار نمایشگاه آثار فارغ التحصیلان و استادان هنرستان هنرهای زیباست که از اسفندماه سال گذشته افتتاح شده و تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه نیز ادامه دارد.

این نمایشگاه در رشته‌های نقاشی، پوستر، کاریکاتور، تصویرسازی، عکاسی، نگارگری و خوشنویسی برگزار شده است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها