امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32267
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 40
محمدرضا درویش‌زاده عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

محمدرضا درویش‌زاده عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزیر علوم پیشنهادی باید به شرایط کشور و نقشی که دانشگاه‌ها در شرایط فعلی می‌توانند ایفا کنند، آگاه باشد. در شرایطی که کشور دچار تحریم‌های اقتصادی و تکنولوژی است، دانشگاه می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در مقابله با این تحریم‌ها ایفا کند.

وی افزود: دشمنان با توجه به برتری‌های علمی‌ که در تعدادی از حوزه‌ها دارند، قادر به ایجاد برخی محدودیت‌ها برای جمهوری اسلامی هستند، مقابله با این محدودیت‌ها از طریق دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است. به همین خاطر مقام معظم رهبری اولویت اصلی دولت جدید را اقتصاد و علم عنوان کردند لذا وزیر علومی که پیشنهاد می‌شود باید درک درستی از وضعیت علمی کشور داشته باشد و باید توانایی بسیج ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها در مقابله با این فشارها را داشته باشد.

به گفته وی، اگر فردی برای وزارت علوم پیشنهاد شود که مجددا زمینه را برای ورود گروه‌های قدرت‌طلب در دانشگاه‌ها فراهم بکند و با این گروه‌ها به دانشگاه‌ها و دانشجویان به عنوان ابزاری برای کسب قدرت نگاه کند، کشور مجددا شاهد دوران پرتنشی خواهد بود که نه تنها از ظرفیت کشور برای مقابله با فشارهای بیرونی استفاده نخواهد شد، بلکه به اهرمی در جهت اهداف دشمن تبدیل خواهد شد.

عضو شورای کانون دانشگاهیان درباره ویژگی‌های لازم وزیر علوم آینده گفت: اگر وزیر علوم دولت یازدهم به میدان‌داری احزاب در دانشگاه‌ توجه کند، قطعا خسارات جبران‌ناپذیری به وزارت علوم و فضای علمی کشور وارد می‌شود.

نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود گفت: در دولت آینده دانشگاه‌ها نباید تبدیل به باشگاه‌های قدرت برای احزاب سیاسی شوند چرا که نمی‌توانند با تحریم‌های علمی و تکنولوژی مقابله کنند. همچنین چنین رویکردی با شعار اعتدال رئیس جمهور در تضاد است. البته برای اعتدال میزانی وجود دارد که آن، فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار