امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32275
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای شورای معاونان این وزارتخانه اظهار داشت: رقابت سنگینی بین مدارس ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای شورای معاونان این وزارتخانه اظهار داشت: رقابت سنگینی بین مدارس کشور در حال شکل‌گیری است.
وی ادامه داد: از 39 رتبه برتر کنکور سراسری در سال گذشته، 31 مورد به مدارس دولتی اختصاص داشت و امسال نیز 80 درصد حائزین رتبه‌های تک رقمی کنکور مربوط به این مدارس هستند که این امر نشان می‌دهد این موضوع از یک روند منطقی تبعیت می‌کند و نشان از توزیع عادلانه کسب فرصت های علمی در کشور است.
حاجی‌بابایی با اشاره به ارتقای کیفی سطح مدارس و رقابتی کردن آنها تصریح کرد: با ورود رقابت به حوزه معلمان در کسب صلاحیت‌های حرفه‌ای، اتفاقات عظیمی در حوزه آموزش و پرورش رخ خواهد داد.
وی با اشاره به این مطلب که امروز شاهد پاسخ دادن سیاست های آموزش و پرورش هستیم، ادامه داد: با توجه به اذعان حائزین رتبه‌های برتر کنکور سال 92 در سهیم دانستن کلاس‌های مدرسه و کتاب‌های درسی در موفقیت آنان باید گفت امروز امور آموزشی و پرورشی به سمت مدرسه محوری و معلم محوری هدایت می‌شود و فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در حوزه آموزش و پرورش پاسخ مطلوبی نخواهد داد.
وزیر آموزش و پرورش بر نهادینه کردن فرهنگ نقش مدارس دولتی در توفیق آموزشی و پرورشی فرزندان این مرز و بوم در بین آحاد جامعه تأکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار