امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32279
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرتیپ «جان رایت» به عنوان فرمانده هماهنگی و عملیاتی آمریکا برای تجاوز نیابتی به سوریه منصوب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرتیپ «جان رایت» به عنوان فرمانده هماهنگی و عملیاتی آمریکا برای تجاوز نیابتی به سوریه منصوب شده است.

این افسر 57 ساله و با سابقه در جنگ‌های افغانستان، عراق و لیبی در اولین اقدام دفتر خود را در امان پایتخت اردن عملیاتی کرد و بیشترین هماهنگی را با عربستان سعودی آغاز نمود.

جان رایت عربستان سعودی را توجیه کرد که در امور انسانی این جنگ نباید دخالت کنند، همکاری عربستان با آمریکا مالی و لجستیکی خواهد بود.

در همین راستا و در تاریخ 12/6/2013 ، دومین دیدار جان رایت با بندر بن سلطان در امان صورت گرفت که متعاقب آن موشک های دوش پرتاب و ضد تانک (استینگرهای آمریکایی) تحویل گروه های تحت امر سازمان سیا قرار گرفت.

جان رایت کلیه نیروهای این جنگ نیابتی را از جوانان سوری انتخاب کرده است و در حال حاضر 3 هزار نفر از این شورشیان در پادگان «الموقر» اردن در نزدیکی مرز سوریه مشغول آموزش می‌باشند، درعا به عنوان اولین پیروزی آمریکا در نظر گرفته شده است.

آمریکا قصد دارد پس از اشغال درعا موضوع منطقه ممنوعه پرواز را اجرا کند، بزرگترین مشکل آمریکا در رسیدن به اهداف خود، عدم انگیزه کافی شورشیان سوری می باشد.
 
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها