امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32280
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین ایتالیا روز گذشته در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین ایتالیا روز گذشته در جمع هزاران تن از هواداران خود، حمایت خود را از دولت ائتلافی اعلام کرد.

وی در عین حال با موضع‌گیری علیه حکم دادگاه درباره محکومیت وی به اتهام فساد مالی و صدور حکم 4 سال زندان گفت: «من بی‌گناه هستم.»

وی که 3 بار به سمت نخست‌وزیر ایتالیا رسیده و با انبوهی از اتهامات اخلاقی و فساد مالی مواجه است گفت که نه در برابر انتقادها از حکم صادره علیه وی مقاومت خواهد کرد و نه انتقاد از قاضی‌هایی که این حکم را صادر کردند و آنها را بی‌مسئولیت می‌داند.

برلوسکونی پرانرژی به نظر می‌رسید و با چشمانی اشک‌آلود بیانیه‌ای را که از پیش تنظیم شده بود را خطاب به افرادی که در برابر محل اقامتش در رم تجمع کرده بودند، خواند.

حامیان برلوسکونی که با فراخوان «حزب آزادی» با اتوبوس به این شهر آمده بودند پرچم‌ها و پوسترهایی را تکان می‌دادند و حمایت خود را از ادامه فعالیت سیاسی برلوسکونی اعلام کردند و بارها فریاد می‌زدند: «سیلویو»

نخست‌وزیر جنجالی ایتالیا خطاب به جمعیت گفت: «من فکر نمی کنم که کسی بتواند به ما بگوید که این تظاهراتی با اهداف خرابکارانه است و هیچ کس هم نمی‌تواند بگوید که ما مسئولیت نشناس هستیم. چرا که ما به روشنی و با صدای بلند اعلام کردیم که دولت باید به اقدامات خود ادامه دهد تا بتواند به خواسته‌هایی که موردنظر ماست، دست یابد.»

دنبال تصمیم دیوان عالی ایتالیا، حامیان حزب آزادی حزب حامی برلوسکونی ضمن تهدید به استعفا، خواستار عفو وی یا برگزاری انتخاباتی جدید شده بودند.

برگزاری انتخابات جدید یعنی فروپاشی دولت ائتلافی «انریکو لتا» نخست‌وزیر کنونی ایتالیا، بی ثباتی سیاسی جدید و تردیدی که نه تنها بازار مالی ایتالیا بلکه حوزه پولی یورو را نیز فرا می‌گیرد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار